Дорогу – майбутнім нобелівським лауреатам!

Дорогу – майбутнім нобелівським лауреатам!

Микола ДАНИЛЬЧУК 


Щоб відвести синочка у перший клас, старший лейтенант Антон спеціально попросив у командування частини відпустку. Дозволили… 
Ілля мешкає на Русанівці, неподалік квартири – школа: навчально-виховний комплекс №141 «ОРТ» (освітні ресурси та технологічний тренінг). Щойно з фронту – і на свято 1 вересня. 

Антон розповідає «Вечірці», що воює уже півроку. Він – заступник командира роти, 72-а Білоцерківська бригада. Розмовляємо з ним про те, про се, але бесіда весь час хилиться до головного. На Русанівці з’явився навчальний заклад інженерно-технічного профілю – це сто сорок перша… Хтозна, можливо, випускники школи колись стануть знаменитими програмістами, відомими математиками… Можливо, хтось із нинішніх учнів (майже 900 школярів) стане і… нобелівським лауреатом. Наприклад, тут не тільки вивчають ландшафтну архітектуру і дизайн, ІТ-технології в економіці й бізнесі, інженерну графіку, але й робототехніку. 
Мій співрозмовник задоволений тим, що раніше його синочок відвідував гурток винахідників, а тепер має змогу вже предметніше долучатися в школі до технічних наук. 
Тим часом на шкільному подвір’ї стихає гамір, а довкола вже чується: «Віталій Кличко приїхав на урочисту лінійку». 
Мер посміхається, щиро радіє з усіма, вітається навіть з малюками. А згодом уже зовсім не по-казенному, всупереч протоколу, підходить до першокласників і говорить: 
– Завжди дяді й тьоті перерізають червону стрічку на порозі нової школи. Але ми змінимо це. Нумо, малеча, беріть ножиці до рук і гайда до червоної стрічки! 
За якісь кілька хвилин діти відкрили оновлену школу. Тут – усе сяє. Найсучасніше обладнання, чудові приміщення, стадіон зі штучним покриттям, бігові доріжки, спортмайданчики… Допоміг ізраїльський фонд. Але ж якби Київрада не дозволила об’єднатися школі № 141 і технологічному ліцею «ОРТ», то і не було б цієї високої освітянської «сходинки». 
А за якусь годину Віталій Кличко вже в іншій школі – 128-й, що на вулиці Раїси Окіпної. І – щирі вітання від влади з її відкриттям після реконструкції. Тут також не гірше, ніж на Заході. Аби тільки гарно навчалися діти – єдине побажання міської влади. 
Тим часом у розмові з «Вечіркою» директор навчального комплексу «ОРТ» Юрій Кіньков каже, що зрушити цей проект із місця дуже допоміг депутат Київради Олег Маляревич, а також інші депутати Київради. 

– Коли за десять хвилин до початку голосування Київради щодо дуже непростого питання школи №141 зайшов до сесійної зали Віталій Кличко, я зрозумів, що цей проект – буде. Вважаю, що стільки, скільки робить у цьому році для шкіл і дитсадків київська влада, такого не робилося років 15, – запевнив нас директор Юрій Кіньков. 

Ми зустріли й колишніх учителів школи. 

–Я – вчитель математики, Лариса Павлівна Петрова. Пропрацювала тут 30 років. Вражена, як швидко змогла одержати друге дихання школа. В технічному плані – як у Європі… 

Інша вчителька, Галина Шадієва, колись тут опікувалася фізкультурою. 

– Побачила стадіон-красень – і не стрималася, заплакала. Скільки років у нас не було елементарних умов для занять, а зараз душа радіє – дітям пощастило, що вони навчатимуться у прекрасних умовах, це ж і знання, і здоров’я, – поділилася думками педагог. 
– Як тільки ми дізналися, що на Русанівці відкривається школа саме такого профілю, ми відразу ж подали сюди документи, – радісно промовляє Ольга Лапіна (її син Савелій – першокласник). Відчувається, що подбали про школярів. 
– Ой, і нам пощастило зі школою. Ми довго шукали навчальний заклад, щоб «записати» доньку Ніколь до першого класу, – розповідає її мама Наталя Недашківська. – А коли почули про цю школу на бульварі Давидова, то подумали: оце наш шанс! Хоча дехто казав, що міська влада не встигне з ремонтом… Але ж упоралися. Саме так треба піклуватися про освіту! 

*** 
Під час перерви зграйка школярів гамірливо вибігла на стадіон. І м’яча десь відшукали. Годину тому разом із ними на цьому полі спробував грати у футбол Віталій Кличко. Дорогу – юним чемпіонам! Дорогу – майбутнім нобелівським лауреатам!