Протидія повітряному десанту та знищення диверсантів: у Чорнобилі пройшли навчання

Командувач Об’єднаних Сил ЗСУ розповів, що українські військові використовували підхід, взятий від провідних країн-членів НАТО.
Як протидіяти висадці ворожого десанту та диверсійним групам, на Київщині було проведене спільне тренування сил і засобів, що виконують завдання у Чорнобильській зоні з охорони важливого державного об’єкта критичної інфраструктури.

Як повідомив командувач Об’єднаних Сил Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Наєв, у навчанні взяли участь підрозділи Збройних Сил України, Національної гвардії, Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України та Національної поліції України.
«Командири підрозділів виконували завдання з недопущення захоплення важливого державного об’єкта, застосувавши сили та засоби відповідно до їх призначення», — повідомив командувач.

Військові відпрацювали боротьбу із засобами повітряного нападу та знищення противника, який намагався здійснити десантування.
Командири продемонстрували своє вміння застосовувати резерви, від яких залежить стійкість оборони, а також своєчасне переміщення їх на загрозливі напрямки.
Це — планові тренування, розповів командувач. Їх проводять постійно задля підвищення оборонних спроможностей, — наголосив командувач.

«Цей підхід взятий нами на озброєння від провідних країн-членів НАТО. Його ефективність полягає у тому, що кожен підрозділ, кожен військовослужбовець працює задля набуття спроможностей до виконання цілого спектру завдань», — поділився подробицями навчань Наєв.
Саме тому на кожне тренування виноситься окремий спектр завдань і створюються окремі тактичні обставини. Такий процес триває постійно.
У Київській області українські захисники відпрацьовували протидію повітряному десанту та знищення диверсійно-розвідувальних груп в урбанізованій місцевості.
Командувач Об’єднаних сил генерал-лейтенант Сергій Наєв розповів, що відбулося тренування захисників, які в Чорнобильській зоні охороняють важливий державний об’єкт критичної інфраструктури. До навчань долучилися підрозділи ЗСУ, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Служби безпеки та Національної поліції.
У розвідці пояснили, чому останнім часом побільшало інформації про наступ на Київ. Станом на сьогодні загрози з боку вступу білорусі у війну проти України немає. Нагнітання теми загрози нападу на Україну з боку білорусі є російською інформаційно-психологічною операцією (ІПСО).
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»