Завтра у Києві попрощаються з полеглим канадським добровольцем

Загиблого на війні Григорія Цехмістренка відспівають у Києві, а поховають — на Київщині.
У пʼятницю, 20 січня, у Києві проводять в останній земний шлях 28-річного канадця українського походження Григорія Цехмістренка.
До російсько-української війні чоловік долучився як доброволець-парамедик у січні минулого року. Утім, в ніч з 14 на 15 січня захисник загинув у Бахмуті.


Людмила Цехмістренко у своєму фейсбуці написала, що з Григорієм прощатимуться завтра о 11:45 у похоронному домі «Осіріс», що у Києві за вулицею Волзька, 65. А з 14:00 до 15:00 Героя поховають у селі Чабани, що на Київщині.
Опісля батьки запрошують друзів та побратимів Григорія приєднатись до поминального обіду, що пройде у ресторані «Фортеця Гетьмана» на вулиці Інститутська, 103.
Людмила Цехмістренко просить усіх, хто планує долучитись до прощальної церемонії написати їй у повідомлення за номером, що вказаний в її пості.
За інформацією канадського видання CBC News із посиланням на батька загиблого Віталія Цехмістренка, Григорій жив у Кіністіно протягом багатьох років з батьками, а потім переїхав до Порт-Аліс.
На Різдво батьки приїхали до сина у Київ, щоби разом провести велике свято. Це був їх останній святковий вечір разом.
Друг полеглого захисника, Олег, у своєму інстаграмі згадує: «Приїжджаючи з фронту, він забігав до мене, по дорозі беручи свій улюблений лимонний кекс та масаллу, бо просто хотів відволіктись і пограти на компі. Згадую, як ми прийшли під Ейфелеву Вежу, всі просто сфоткались, а Гріша попросив зняти, як він робить сальто на фоні вежі.
Я можу нескінченно довго розказувати про нього та його пригоди!
Гріша, ти будеш живий доки б’ються наші серця, адже ти назавжди там!
Як казав персонаж з твоєї улюбленої гри — Heroes never die! Дуже люблю тебе, Друже. Буду сумувати за тобою!».


За даними CBC News, Цехмістренко — уже третій канадець, загиблий на війні в Україні.
Вічна пам’ять! Герої не вмирають…
Зазначимо, що східний напрямок на сьогодні залишається надскладним. Ворог усіляко намагається утримати окуповані території. Однак українські війська віддають свої життя, отримують серйозні поранення, щоби відбивати ворога й надалі.
Тижнями раніше, 5 січня, під Бахмутом загинув ще один випускник Навчально-наукового інституту права київського університету ім. Тараса Шевченка 28-річний Олексій Бездольний.
Даша ГРИШИНА, «Вечірній Київ»