На Водохреще у Київводоканалі освятили воду

Освятили також питну воду, яку розвозять містом у цистернах.
Другий Святвечір, Водохресний, відзначають православні християни перед 19 січня. Відомо, що Іван Хреститель охрестив народ в Йордані, чим закликав всіх до покаяння й очищення душі від гріхів. Ісус у віці 30 років, бувши безгрішним, перший прийняв хрещення, освятивши при цьому собою річку Йордан. На честь цієї події свято і було названо Хрещенням, а в народі його називають Йорданом.

В день Хрещення святять воду у всіх церквах, а також освяченню підлягають всі джерела води, такі як річки, ставки та озера, — в них прорубується ополонка, в яку священнослужителі опускають хрест. Православні вірять, що свята вода очищає і зцілює.

Воду, яка надходить киянам, вживає щоденно кілька мільйонів мешканців столиці. А подає її КП «Київводоканал».
Працівники Київводоканалу завжди ретельно готуються до Водохреща: підтримують традиції та щороку запрошують священнослужителів для освячення води на водопровідних об’єктах столиці.


Сьогодні на водопровідних станціях Київводоканалу настоятель храмів Святого Благовірного князя Ярослава Мудрого (Мала Тепла Софія) та Первоверховних апостолів Петра і Павла протоієрей Петро Ландвитович здійснив чин великого водосвяття.


«Вся вода, яка подаватиметься в місто в день Водохреща, буде освячена. Це особливо актуально для тих людей, які з різних причин не зможуть прийти до храму, щоб освятити воду. Вважається, що освячена вода має особливі властивості, змиває негатив, заспокоює та навіть зцілює», — повідомляє на своїй сторінці у фб КП «Київводоканал».


До слова, священики освятили й питну воду, яку розвозять у цистернах.
До слова, 19 січня, на Водохреще предстоятель ПЦУ, Блаженніший митрополит Київський і всієї Руси Епіфаній служитиме в Успенській Києво-Печерській лаврі.
Лізеш в ополонку — провокуєш агресора: киян просять не купатись на Водохреще. Киянам нагадують про обмеження воєнного стану: масові заходи, в тому числі релігійного характеру, заборонені.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»