Окупанти намагаються оточити Бахмут, але їм це не вдається, — Міноборони

Бахмут сьогодні — східна фортеця України.
Інфраструктура прифронтових міст на Донбасі зруйнована більш як на 60%. У місті Бахмут залишається близько 10 тисяч місцевих мешканців. Через зруйновану інфраструктуру подати централізоване електропостачання та водопостачання фактично неможливо.
Начальник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко в ефірі національного новинного телемарафону розповів:
«Весь світ уже спостерігав ті фото, в якому жахливому стані наразі перебувають історичні будівлі Бахмута, які мають культурну цінність, заклади освіти. Взагалі це стосується всіх прифронтових населених пунктів, великих і маленьких, там де ворог намагався просуватися та окуповувати території».
Російські війська ставили собі завдання вийти на адміністративний кордон Донецької області до кінця 2022 року. Про це в ефірі національного телемарафону заявила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.
За її словами, на сьогодні Бахмут є «східною фортецею» України, де ворог сконцентрував найбільше військової техніки та озброєння.

«Там було незначне просування, але ворога витіснили. На сьогодні ворог намагається оточити місто, але у них також це не виходить», — заявила заступниця міністра в телеефірі.
росіяни не шкодують сил, намагаючись просунутися у цьому напрямку, але при цьому зазнають величезних втрат.
Наступ рф в останні дні під Бахмутом послабився і, схоже, наближається до своєї кульмінації.
За грудень та листопад росіяни в районі Бахмута просунулись менше, ніж за жовтень: як тільки їм вдається десь просунутись, ЗСУ переважно одразу відкидають їх назад. росіяни під Бахмутом застрягли через втрати, брак сил і боєприпасів, повідомляють у Інституті вивчення війни (ISW).
Українським військам у районі Бахмута вдалося уповільнити темп російського просування навколо Бахмута та його прилеглих населених пунктів.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»