Київ залишається ціллю номер один для ворога, — Ігнат

Саме на столицю росія направляє найбільше своїх крилатих ракет.
Російським найманцям не вдалось взяти Київ за два-три дні. Однак, він і зараз залишається ціллю номер один для ворога. І масовані атаки цьому підтвердження. Про це «Вечірньому Києву» розповів речник Повітряних сил Юрій Ігнат.
«Всі розуміємо що таке Київ. Насамперед — це ціль номер один для ворога. Російські війська постійно намагаються атакувати столицю, саме сюди окупанти спрямовують найбільше своїх крилатих ракет. Вони масовано летять, зокрема, на оборонні підприємства та об’єкти критичної інфраструктури», — говорить він.
За словами Ігната, на сьогодні Київ захищають зенітно-ракетні системи 96 зенітної ракетної бригади, в якої на озброєні є комплекс С-300. Столицю і надалі захищатимуть, питання тільки чим і як.
Останнім часом у мережі обговорюють, яку частину України захищатиме система протиповітряної оборони Patriot, яка так необхідна нам у часи масованих атак. Саме вона здатна збивати крилаті та балістичні ракети, безпілотники та літаки. Юрій Ігнат запевняє: Patriot буде стояти там, де він вкрай необхідний.
Однак у сукупності ПРО Patriot та ППО IRIS-T і NASAMS зможуть добре захистити небо над Україною.
«Спочатку ми отримали «зелене світло» на ППО IRIS-T, потім на NASAMS, а тепер і на ПРО Patriot. Щоб ви розуміли дуже мало країн у світі мають такі комплекси. Всі три системи покликані стати основою захисту нашого неба. Оскільки кожна установка — це чиєсь врятоване життя, — говорить він.
За словами Ігната, система Patriot — техніка не з дешевих. Один такий високотехнологічний комплект коштує мільярд доларів. Однак, опанувати їх українцям буде доволі легко.
«Ці комплекти сучасні — багато чого в них автоматизовано. Тому перенавчитися на ці комплекси не стане проблемою», — уточнює він.
Довідково. У середині грудня адміністрація президента США Джо Байдена заявила, що надасть Україні зброї на понад мільярд доларів. Вперше ця допомога включатиме систему протиповітряної оборони Patriot.
Система Patriot охоплює територію у радіусі до 68 кілометрів. Її радар може одночасно відстежувати до 50 цілей та вражати п’ять із них. Перехоплювачі можуть досягати висоти понад двох кілометрів і вражати цілі на відстані до 160 кілометрів.
Днями Юрій Ігнат розповів, що російські війська намагаються атакувати Україну дронами вночі або в темний період доби. Оскільки це дозволяє заплутати українську ППО.
Даша ГРИШИНА, «Вечірній Київ»