Кличко: Бідний учитель? Таких у Києві не повинно бути

Кличко: Бідний учитель? Таких у Києві не повинно бути

Після урочистостей у школі №141 «Вечірка» узяла коротке інтерв’ю у Київського міського голови Віталія Кличка. 

Віталію Володимировичу, чи гарантує міська влада, що освітянам будуть збережені надбавки до зарплати? 
– Ми зберегли усі надбавки, більше того, ми будемо розглядати нині питання щодо покращення умов праці вчителів, тому що не може людина навчати дітей, коли вона отримує заробітну плату на межі виживання. Три тисячі гривень у Києві, самі розумієте, – це дуже маленька зарплата. Цьогоріч ми збільшимо фінансування освітньої галузі на 157 відсотків, це понад півмільярда гривень. Тому що найважливіші інвестиції – інвестиції у наших дітей, майбутнє нашого міста і нашої країни. Будуть у нас освічені діти – будуть перспективи нормальної, сучасної держави. Це дуже важливо. Тому і збільшуємо фінансування. 

Чи дбатиме Київ також і про інші верстви населення? 

Ми робимо все, щоб полегшити навантаження у ці, дуже складні, часи на найбідніших. Ще раз хочу нагадати, що у Києві – найдешевший хліб в Україні, соціальний, ми також зберегли безкоштовний проїзд для пенсіонерів-пільговиків у громадському транспорті, ми не підвищили квартплату, це єдиний тариф, який формує київська міська влада. Більше того, робимо крок за кроком реальне: відкриваємо школи, будуємо транспортні розв’язки. Тобто ми рухаємося. Не так швидко, як хотілось би, але стабільно. 
– А не забракне вашій команді бойового запалу, щоб наступати на незаконних забудовників? 
– Незаконні забудови нам дісталися у спадок. Це ті проблемні вузли, які були зав’язані багато років, хтось вирішував і давав дозволи. Сьогодні я твердо сказав: жодного будівництва без погодження з громадськістю не повинно бути. Інфраструктура, дитячі садки, школи – ось що потрібно, саме це громада потребує, і вона не хоче чути про чиїсь будівельні забаганки. 
Розмовляв Леонід БОРИСОВ