Київрада продовжила дію програми розвитку міжнародних зв’язків: що це означає
Київрада подовжила дію Міської цільової програми зміцнення і розвитку міжнародних зв’язків на 2019-2022 роки до кінця наступного року.
Відповідне рішення депутати прийняли на сьогоднішньому засіданні міської ради 8 грудня. Керівник апарату КМДА Дмитро Загуменний подякував депутатському корпусу Київради за пролонгацію програми до кінця 2023 року.
«Адже у зв’язку із ситуацією, що сталася внаслідок російської агресії, ми, звісно, не можемо реалізувати всі заходи у тих форматах і тій кількості, як планували до повномасштабного вторгнення. Так само наразі неможливо об’єктивно спрогнозувати розрахунки щодо заходів та обсягів фінансування для нової відповідної програми», — сказав Загуменний.
За його словами, її метою лишається впровадження зовнішньополітичного курсу Києва як столиці України, адаптація управлінських і господарських методик до світових стандартів, ефективне залучення передового міжнародного досвіду, пошук партнерів для спільних проєктів — як соціально-гуманітарного, так і інвестиційного спрямування тощо.
Загуменний також зазначив, що після закінчення воєнних дій місто потребуватиме максимальної міжнародної підтримки для відновлення економіки та міського господарства.
«Ми сподіваємось на можливе залучення збільшеного закордонного ресурсу для цих завдань», — сказав керівник апарату КМДА.
Він також розповів, що цього року Київ отримав від міжнародних партнерів матеріальну та гуманітарну допомогу. Зокрема, оздоровлено близько 400 дітей із сімей, які постраждали від військових дій. На початку війни завдяки австрійсько-німецькій гуманітарній місії евакуйовано близько 800 киян із малозахищених верств населення. Від міст-побратимів Києва отримано близько 4600 тонн гуманітарної допомоги.
«Скажімо, наразі завдяки благодійним внескам наших іноземних міст-партнерів закуповуємо генератори. Ще очікуємо доставку генераторів і обігрівачів. Ми вдячні нашим закордонним друзям і партнерам за підтримку у цей складний час. Це значний досвід для нас усіх. І реальний прояв побратимства — не тільки на рівні мерій і офіційних установ, а й на рівні пересічних мешканців», — наголосив Дмитро Загуменний.
Раніше Київрада для належного надання послуг киянам і безперебійної роботи міського господарства в умовах воєнного стану пролонгувала на 2023 рік й інші міські цільові програми, дія яких завершується, зокрема, «Здоров’я киян», «Електронна столиця» та інших.
Крім того, сьогодні, 8 грудня, Київрада затвердила Програму моніторингу атмосферного повітря.
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»