Дефіцит в енергосистемі України збільшився через нічні атаки ворога на сході
В Україні продовжується поетапне відновлення енергосистеми після ракетної атаки. Проте зберігається значний дефіцит енергії, в тому числі й у Києві.
За інформацією Укренерго, станом на 11 годину ранку 7 грудня зберігається складна ситуація з енергопостачанням на сході країни, де ворог вчора ввечері повторно обстріляв одразу кілька об’єктів енергетичної інфраструктури. А температура повітря в цьому регіоні знизилася до позначки -17 морозу. Нині тривають цілодобові аварійно-ремонті роботи.
Також ремонтні бригади працюють над ліквідацією наслідків ракетної атаки в Київській та Одеській областях, налагоджують електропостачання регіонів за резервними схемами.
В енергосистемі все ще зберігається суттєвий дефіцит, всім обленерго доведено ліміти споживання електроенергії.
На жаль, вже є регіони, де перевищено ліміти споживання, тому застосовано режим аварійних відключень. Це вимушений крок, застосований для збереження балансу в енергосистемі. Залежно від того, як буде відновлюватись виробництво електроенергії, ліміти на її споживання теж будуть змінюватись.
Наразі на атомних електростанціях станціях триває завантаження блоків до планових показників. Нагадаємо, що вони відключались через пошкодження електромереж 23 листопада.
У Києві ввечері доступна споживачам потужність була на рівні 62-67% від типового споживання. Тому проводилися екстрені відключення струму.
«Фактично, остання атака ворога відкинула нас десь на тиждень назад. Та я сподіваюся, що ми швидко повернемося до стабілізаційних графіків», — пояснив генеральний директор компанії Yasno Сергій Коваленко.
Він повідомив, що ряд ОСББ, ЖБК та ЖЕКівських житлових будинків, які приєднані до критичної інфраструктури, погодилися на те, щоб Керуючі компанії у разі екстрених чи стабілізаційних відключень, самостійно їх вимикали від електрики.
«Я вдячний міській владі за таке непросте рішення. Чому це важливо: в умовах значних обмежень головна мета — надати електроенергію саме критичній інфраструктурі, а решту розподілити рівномірно серед населення», — написав Сергій Коваленко у Фейсбук.
Вчора, за словами Прем’єр-міністра України, дефіцит потужності в Україні складав 19 відсотків.
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»