Люди з інвалідністю мають отримувати медичну допомогу у повному обсязі і зручному форматі
У столиці ніхто не має залишатися наодинці зі своїми проблемами, особливо, коли йдеться про здоров’я людей.
Люди з інвалідністю мають бути впевнені, що отримають підтримку у будь-який час, коли її потребують, — на цьому наголосила директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург у Міжнародний День людей з інвалідністю.
За її словами, грамотна організація меддопомоги цій категорії киян — це не лише створення інклюзивних умов у лікувальних закладах. Йдеться і про вільний фізичний доступ до приміщень, пересування ними та комфортне перебування. Сьогодні при капітальних і поточних ремонтах установ все це обов’язково враховується.
«Головне — системний підхід до розв’язання питання. І правильно розставлені пріоритети», — вважає Валентина Гінзбург.
Першочергово у фокусі уваги є діти.
Для них у Києві запроваджено нову систему реабілітації на базах київських дитячих санаторіїв. Для цього за три роки провели роботи з покращення матеріально-технічної бази закладів, перепідготовки та підвищення кваліфікації спеціалістів.
До початку широкомасштабного вторгнення в них проводилася реабілітація за багатьма медичними профілями, а діти, які цього потребували, могли перебувати у закладах у супроводі законного представника.
Але через руйнацію від ворожих ракет не всі санаторії сьогодні працюють, але за кількома напрямами маленькі кияни проходять реабілітацію і зараз.
Дуже важливими пацієнтами є самотні люди з інвалідністю, лежачі пацієнти та люди літнього віку.
Для них організовано спостереження сімейних лікарів та консультації вузьких спеціалістів вдома, безвідмовні виїзди мобільних паліативних бригад, госпіталізація у разі необхідності в профільні клініки. Невиліковних пацієнтів приймають паліативні заклади.
А також, сумісно із ВГО І «Українське товариство глухих» у столиці запроваджено систему безперешкодного доступу до медичної допомоги осіб з інвалідністю зі слуху через систему відеозвʼязку, з перекладачем жестової мови.
До слова, на сайті Департаменту функціонує кнопка зв’язку із перекладачем жестової мови.
Сьогодні людям з інвалідністю складніше, ніж іншим. З урахуванням воєнного стану та ситуації з аварійними відключеннями електрики Департамент зобов’язав керівників медзакладів взяти під особистий контроль процес організації надання медичної допомоги таким пацієнтам.
«Дистанційний моніторинг стану здоров’я, динамічне спостереження, візити додому, доставка в разі необхідності пільгових рецептів, медикаментів, безвідмовний виїзд паліативних бригад, забезпечення витратними матеріалами (пелюшки, підгузки), тісне співробітництво з соціальними службами, волонтерами — все це має бути й має працювати», — переконана директорка Департаменту.
На її переконання, коли йдеться про людей з інвалідністю, то мета медика — дістатися до кожного, хто не може сам подбати про своє здоров’я повною мірою.
У Мерії відкрилась фотовиставка «Незламна Україна». Фотовернісаж присвятили 30 річниці Міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями, він — про військовослужбовців. Вже сім років, як Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями, відзначається в Україні військовослужбовцями, ветеранами та волонтерами України як День Незламних духом.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»