Як у Києві працює бізнес, який переїхав із зони бойових дій
Із фронтового Запоріжжя змушені були евакуюватися медики судинного центру.
Під час війни із зони бойових дій довелося евакуюватися не тільки родинам українців, а і бізнесу.
Наша історія про те, як медичній клініці вдалося виїхати з-під обстрілів. І не тільки розпочати все з «нуля» у Києві, а і допомагати тим, хто цієї допомоги потребує.
ВІЙНА ЗМІНИЛА ПЛАНИ
Відомий у Запоріжжі судинний центр впродовж 8 років у цьому місті успішно надав послуги хворим на варикоз.
Всього за якихось 30 хвилин бесіди з пацієнтом кваліфіковані лікарі могли призначити усі необхідні рекомендації та скласти план лікування.
Хворі з’їжджалися з усіх-усюд, при чому зверталися на різних стадіях захворювання, проте результат був завжди 100%.
Оскільки попит на надання медичних послуг лікарями був чималий, постала потреба у розширенні й відкритті клінік у інших містах. Філіали планували створити в Запорізькій і Дніпропетровській області.
Однак повномасштабне вторгнення рашистів в Україну внесло свої корективи в життя і змусило колектив швидко приймати інше рішення — судинний медцентр вирішили відкрити в Києві.
«Після масованих обстрілів Запоріжжя, частина середнього та молодшого персоналу переїхала до Києва. Тому, задля збереження колективу, а у нас чимало працює жінок, і було прийнято рішення відкриття філіі саме в столиці. В листопаді судинний центр відкрив двері для пацієнтів у Печерському районі», — розповідає керуючий партнер клініки Олександр Волошин.
Але про земляків, які залишилися у зоні бойових дій та на деокупованих територіях, медики не забували.
З перших днів війни колектив прийняв виклик та активно брав участь в наданні гуманітарної допомоги окупованим регіонам та прифронтовим зонам Запорізької області.
Щодня формували відправлення необхідних медикаментів у Херсон, Мелітополь, Бердянськ, Енергодар, Гуляйполе та інші міста Запорізького краю, куди ще був можливий в’їзд.
Не припинили перевозити гумдопомогу навіть тоді, коли російські агресори вдерлися у регіони рідної області. Однак заїжджати ставало дедалі небезпечніше, оскільки у містах точилися бої.
ВІЙСЬКОВИХ ЛІКУЮТЬ БЕЗКОШТОВНО
Варикоз виникає переважно у жінок, проте військові також зіштовхувалися з цією хворобою. Спостерігаючи непоодинокі випадки у тих, хто наразі боронить Україну від російського ворога, колектив судинного центру вирішив бійцям ЗСУ та ТРО надавати безкоштовну судинну допомогу.
Вимушено переміщеним особам у клініці пропонують значні знижки на консультації та лікувальні процедури.
Боєць першої бригади спецпризначення Івана Богуна, 518 батальйону «Дике поле» з позивним Мара дубасив окупантів з квітня місяця на Херсонському та Харківському напрямках. Під час виконання бойового завдання 22 липня під Балаклією отримав поранення — міновибухову травму і потрапив на лікарняне ліжко.
«Впродовж місяця я лікувався, згодом звернувся до Олександра Волошина, щоб пройти обстеження судин. Лікарі виявили тромби у нижній кінцівці правої ноги і направили на комп’ютерну томографію. Тоді з´ясувалося, що в мене тромби і в легеневих артеріях, і в нозі. Мене поклали в лікарню за їхнім направленням та прописали ліки, необхідні для лікування», — розповідає боєць Мара.
Усі послуги у центрі військовому надали безкоштовно. Більше, навіть видали спеціальні лікувальні панчохи, які суттєво покращили самопочуття та зменшили набряк.
ПРАЦЮВАТИ ЧАСТО ДОВОДИТЬСЯ ПРИ СВІЧКАХ
Основним напрямом роботи закладу є діагностика, лікування та профілактика захворювань венозної та лімфатичної систем.
Лікарі судинного центру володіють інноваційними методиками лікування варикозної хвороби без операційного втручання, що відповідає стандартам передових європейських клінік.
У період війни судинний центр стикнувся з численними проблемами, зокрема з браком дорогих медикаментів. Через постійні ворожі атаки по критичній інфраструктурі і відсутності електроенергії часом доводилося консультувати хворим з ліхтариками, як-то кажуть «при свічках».
Однак навіть у таких складних умовах команда медиків продовжила якісно надавати свої послуги, не втративши головного — людяності.
«Ми ніколи не плутали бізнес та медицину і намагалися надавати якісно саме ті послуги, що потрібні людям у конкретній ситуації. Це — чесний і найбільш правильний баланс між комерційною медициною і лікуванням», — говорить судинний хірург, флеболог, керуючий партнер Олександр Суздаленко.
Хірург зазначає, що важливим моментом, стало те, що люди дуже виснажені війною, почали занадто мало уваги приділяти своєму здоров’ю. Однак навіть у цей надскладний період не варто забувати про себе. А перемога вона обов’язково буде!
Читайте також, у Києві пластичні хірурги-трансплантологи повертають до життя поранених бійців.
Інна БІРЮКОВА, «Вечірній Київ»