Під час війни в Україні зникло безвісти понад 15 тисяч людей

Переважна більшість зниклих безвісти та загиблих є жертвами воєнних злочинів.
Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти (ICMP), яка базується у Гаазі, цьогоріч відкрила офіс і у Києві. Її експерти допомагають Україні документувати та розшукувати зниклих людей.
Метью Холлідей, директор ICMP, заявив, що під час війни в Україні зникли безвісти понад 15 тисяч громадян.
У матеріалі, який розмістила агенція Reuters, Холлідей зізнався — зараз точно невідомо, скільки з них були насильно переміщені, утримуються під вартою в Росії, живі та розлучені з членами своїх сімей, або померли й поховані в імпровізованих могилах.
«Зараз головне — вжити всіх необхідних заходів, щоб забезпечити ідентифікацію якомога більшої кількості осіб», — каже керівник Міжнародної комісії.
Він вважає, що розслідування справ зниклих безвісти в Україні триватиме роками
Більшість цих людей є жертвами воєнних злочинів. Метью Холлідей наполягає на тому, що винні мають понести відповідальність.
«Цифри величезні, і виклики, з якими стикається Україна, величезні», — зазначив посадовець.
Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Олег Котенко, розповів, що зараз Україна оцінює кількість зниклих у чотири тисячі осіб. Точніше, на 30 вересня, таких людей чотири тисячі тридцять.
У списку депортованих і примусово переміщених є і 10,5 тисяч дітей, повідомила радник-уповноважена президента України з прав дитини Дар’я Герасимчук.
Проте, й цю цифру зараз точно встановити неможливо.
Через портал «Діти війни» надходять тисячі повідомлень про примусове переміщення чи депортацію неповнолітніх українців. У вересні цей портал писав про вивезених до росії сім тисяч сімсот п’ятдесят чотири дитини.
Для українців, які розшукують своїх близьких та рідних, створили сервіси.Для розшуку полонених, зниклих безвісти та загиблих під час війни працюють гарячі лінії.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»