Автомобілі Київмедспецтрансу рятують поранених воїнів на передовій

З початку року у столиці «Київмедспецтранс» здійснив майже 340 тисяч виїздів, серед них — і «фронтові» поїздки.
Нині комунальна організація «Київмедспецтранс» є найбільшою в Україні і єдиною в Києві спеціалізованою режимною структурою, яка цілодобово забезпечує транспортом виїзні медичні бригади.
Загалом на організацію припадає понад 95% медичного обслуговування у столиці. Автомобілі Київмедспецтрансу доставляють хворих у важкому стані та новонароджених до лікарень, а лежачих дітей — на консультації та госпіталізації.
Також займаються транспортуванням невиліковних онкохворих пацієнтів. Цілодобово переміщують лікарів-фахівців до хворих, доставляють кров та інше.

Також Київмедспецтранс доставляє до лікарень харчі, перевозить медобладнання, в тому числі кисневі балони для операційного блоку та реанімації тощо.
Крім того, медичні бригади допомагають паліативним пацієнтам вдома, наркозалежним пацієнтам тощо. Спектр послуг — широкий і потрібний.
А з початку повномасштабного вторгнення, Київмедспецтранс ще й надала спеціалізовану медичну допомогу як цивільним, так і військовим у різних куточках країни.
Автомобілі організації постійно транспортують поранених воїнів до шпиталів.

«Неодноразово були випадки, коли одночасно понад сто бригад прибували на лінію фронту, щоб забрати та привезти поранених та важкопоранених воїнів. І пізніше забирали їх у київські шпиталі», — зазначили «Вечірньому Києву» у Київспецтрансі.
Кожен автомобіль швидкої допомоги обладнаний сучасною високотехнологічною медичною апаратурою: дефібрилятором, електрокардіографом, оксиметром, пристроєм для нагріву інфузійних розчинів і крові, пристроєм для вливання дозованого об’єму під тиском. Всередині також є вентиляційно-респіраційне обладнання.
Тільки з початку цього року у столиці Київмедспецтранс здійснив майже 340 тисяч виїздів. При цьому час прибуття «швидкої» становить не більше 10 хвилин.
На сьогодні за Київмедспецтрансом закріплено 702 спеціальні та спеціалізовані дорожньо-транспортні медавтомобілі. З них 28 «карет» екстреної медичної допомоги рятують киян з 2012 року, а 72 машини введені в експлуатацію у 2013 році.

«Близько ста машин вичерпали свій технологічний ресурс та потребують якнайшвидшої заміни. Крім того, з лютого до листопада 2022 року приблизно 30 автомобілів передали на потреби ЗСУ», — зазначили в організації.
Щоб зберегти потужності надання оперативної допомоги, «Київмедспецтранс» працює над регулярним поповненням автопарку. Нещодавно організація закупила 68 карет «швидкої, що є наймасштабнішою закупівлею з 2015 року. Автомобілі будуть використовувати й надалі для допомоги військовим та цивільним.
Зазначимо, інколи українці не можуть додзвонитися на «103» через перебої зі зв’язком, які трапляються внаслідок російських терористичних атак. Про те, як в такому випадку викликати «швидку» у Києві — читайте за посиланням.
Юлія СЕРГЕЄВА, «Вечірній Київ»