У вас немає світла, а ви не знаєте, чому: як діяти
Зникнення електрики може відбуватись не лише через аварійні відключення, спричинені обстрілами, у компанії YASNO, розповіли, як дізнатись, що відбувається за вашою адресою.
Зима принесла налипання мокрого снігу на кригу на дротах у механізмах енергосистеми. На Київщині сталось кілька десятків обривів на лініях електропередач. Дощ замерзав на деревах, дорогах і електротехніці. Така погода є небезпечною, стається чимало локальних аварій.
Енергетики нагадали, як треба діяти, якщо у вас немає світла, а ви не знаєте, чому.
Почніть з сайту YASNO, де є майже вся інфа про те, що відбувається за вашою адресою.
1. Треба перевірити на наявність локальної аварії. Якщо у вас локальна аварія, то після того, як ви введете свою адресу, над графіком ви побачите відповідне повідомлення та час орієнтовного відновлення постачання. Якщо нема повідомлення, то нема аварії.
2. Наступний крок — якщо екстрене відключення — то над графіком буде повідомлення про нього і те, що графіки в цей час не застосовуються. І тут без якихось очікувань. На жаль…
3. Ну звісно, якщо в графіках, то в графіках.
4. Якщо у вас відсутнє світло не по графіку і ніякого додаткового статусу нема — можливо, що є проблема в межах будинку чи ЖК. Запитайте деталі у свого ОСББ або напишіть колегам з мереж у соцмережі, так ви зможете гарантовано отримати відповідь.
Директор компанії Сергій Коваленко порадив: «Через діджитал канали буде швидше і результативніше, адже контакт-центр має доступ до тої ж інформації, що і ви на сайті. Краще отримати відповідь по суті через пів години, ніж телефоном почути, що будуть з‘ясовувати причину».
Усі енергетики зараз роблять неймовірну роботу, попри морози, локальні проблеми, не виходять за рамки графіків.
До слова, про блекаут з понеділка, про ймовірність якого багато повідомляли, мова не йде. Зараз стабілізація енергетичної системи розрахована на чотиригодинні слоти, кожен із яких дорівнює 250-270 МВт обмеження. Поки що таких проміжків вистачає, щоб проводити ремонтні та відновлювальні роботи й немає потреби їх збільшувати. Проте все залежить від того, чи будуть нові атаки, чи будуть вони руйнівними та, чи вистачатиме потужності мереж та генерації надалі.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»