На станції київського метро заховали бюсти російських діячів

Чотири з восьми бюстів прибрали у бокси. Фото авторки
Чотири з восьми бюстів прибрали у бокси. Фото авторки

Пушкіна, Горького, Ломоносова та Менделеєва прибрали з публічного простору станції метро «Університет».

Бюсти російських науковців та письменників закрили боксами.

Учора ввечері працівники метрополітену «дерусифікували» станцію «Університет». Фото: Діана Клочко

Станція метро «Університет» була відкрита 6 листопада 1960 року у складі першої черги будівництва. У центральному залі в кожному пілоні розмістили бюсти видатних учених та письменників.

Половину бюстів на станції закрили.
Бюсти помістили у бокси.
Станція метро була відкрита у 1960-му році.

На станції розташовано 8 бюстів видатних осіб України та Росії, а саме: Івана Франка, Олександра Пушкіна, Тараса Шевченка, Олександра Богомольця, Дмитра Менделєєва, Михайла Ломоносова, Григорія Сковороди та Максима Горького.

Т. Г. Шевченко (скульптор Анатолій Білостоцький)
О. О. Богомолець (скульптор Михайло Лисенко)
Г. С. Сковорода (скульптор Валентин Зноба)
І. Я. Франко (скульптор Оксана Супрун)

Наразі залишилися лише українські.

На цьому місці був бюст Леніна.

У 2014му році шеститонний бюст Леніна на станції метро «Театральна» закрили великим полотном із зображенням театральної зали з лаштунками та глядачами. Тематика малюнка відповідає назві станції.

Київська влада упродовж місяця збирала пропозиції громадськості щодо усунення з публічного простору міста об’єктів, які відображають радянські та російські наративи. Кияни надіслали більш як 200 пропозицій. Зокрема, запропонували демонтувати ще 76 пам’яток і 168 пам’ятних знаків та елементів оздоблення.

Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ», фото авторки