У мерії прокоментували формат новорічних святкувань у Києві

Ця ялинка — лише один із проєктів.
Ця ялинка — лише один із проєктів.

Остаточно питання буде вирішене наприкінці листопада.

Зараз у ЗМІ та соцмережах активно обговорюють світлини проєкту нібито майбутньої новорічної ялинки. Люди дискутують: чи доцільно влаштовувати святкування у воєнний час, більше того — прикрашати ялинку яскравими вогнями, коли у місті відбуваються аварійні відключення електроенергії.

На сайті Київради навіть зареєстрували петицію про недоречність встановлення ялинки у столиці. За кілька годин вона набрала понад дві тисячі підписів.

«Вечірній Київ» звернувся до Департаменту культури КМДА за роз’ясненням. У Департаменті відповіли, що питання щодо формату міських новорічних святкувань, монтажу головної новорічної ялинки, можливості облаштування новорічних локацій буде вирішуватися наприкінці листопада. Місто буде враховувати всі поточні обставини та ситуацію в країні на той момент.

Якщо святкування будуть, то їх організацією традиційно займається компанія «Folk Ukraine». Голова компанії Ігор Добруцький підтвердив «Вечірньому Києву», що наразі міська влада не узгодила плану.

«На розгляді у міста перебуває чотири ймовірні проєкти. Ялинка, про яку всі пишуть, — лише один із них. Ще нічого не затвердили», — пояснив Ігор Добруцький.

Місто розглядає чотири варіанти ймовірних новорічних святкувань.

Раніше мер Києва Віталій Кличко зазначив, що масових святкувань точно не буде, але місто розглядає можливість встановлення ялинки. Разом із цим святкові Різдвяні служби правитимуть у столичних храмах і 25 грудня, і 7 січня.

Фото надані «Вечірньому Києву» Ігорем Добруцьким.

Ольга КОСОВА, «Вечірній Київ»