Процвітаюча країна в ЄС: 88% українців про перспективу для України

Єврооптимісти складають понад дві третини населення України.
Війна відкинула сумніви щодо шляху розвитку та показали українцям, хто у найтяжчий період новітньої історії, дасть їм прихисток та допоможе зброєю. Західні партнери продемонстрували солідарність справжньої демократії та дієвість цінностей і принципів.
Дані всеукраїнського опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) показали настрої громадян країни, яка переживає понад 250 днів кровопролитної війни і важких втрат.
88% українців вважають, що через 10 років Україна буде процвітаючою країною у складі ЄС.
З-поміж респондентів, які поділяють таку думку, 63% повністю поділяють її, а 26% — скоріше погоджуються. І лише 5% опитаних виявились європесимістами. Вони очікують, що через 10 років Україна буде спустошеною країною з відтоком людей.
Автори дослідження пишуть, із заходу на схід України оптимізм зменшується, але у всіх регіонах абсолютна більшість респондентів з надією бачать майбутнє України — від 90% на заході до 76% на сході.
«Потрібно враховувати, що нинішній східний регіон — це Харківська і Донецька області, де рівень руйнувань і обстрілів особливо інтенсивний. Попри це, 76% вірять у краще майбутнє», — додали автори дослідження.
На півдні, де також тривають бої, Україну успішною через 10 років бачать 89%.
«Важливо зазначити, що хоча погляди респондентів, які проживали в окупації, дещо відрізнялися, але при цьому загальні тенденції були досить подібні», — зазначається в опитуванні.
Дослідження, проведені у серпні, показали, що у суспільстві виріс запит на «сильну руку» у владі. 64% українців сильній державі та керівництву надають перевагу у воєнний час. Результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) на замовлення Громадської мережі «ОПОРА» показали, наскільки змінились погляди в українському суспільстві за 6 місяців війни. Прикметно, що 58% опитаних вважають, що для України нині найважливішим є сильний лідер; 79% вважають, що президент має втручатися в діяльність парламенту та уряду (для посилення оборони); а 62% — що на час війни навіть конструктивна критика влади неприпустима.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»