Вистоїмо і переможемо, — Сергій Попко порівняв визволення Києва у 1943 році із сьогоденням

Начальник КМВА у 79 річницю звільнення Києва від фашистів, запевнив, що й у російсько-українській війні Перемога і правда — за Україною.
О четвертій ранку, 6 листопада 1943 року, в ході тривалого і складного контрнаступу під час Другої світової війни, Київ був звільнений від фашистських загарбників.
Сьогодні, гортаючи сторінки історії битви за Дніпро, по-новому сприймаються звичні цифри та факти. Адже і Дніпро, і Київ, і Київщина пережили ще одну спробу завоювання. Тільки тепер уже — зі сходу. Паралелі між доктринами фашизму та рашизму страшні через очевидний збіг. Але українці знають справжню, а не спотворену історію і мають сильне підґрунтя для віри у Перемогу.

«Сьогодні рашистські загарбники намагаються звільнити Київ і всю Україну від електрики, води, тепла… і від українців. Впевнений, вистоїмо і переможемо! Пам’ятаємо Нашу історію і те, що саме ми є нащадками тієї великої Перемоги над нацизмом, творцями сьогоднішньої Перемоги, яка так необхідна Україні і всьому цивілізованому Світу!» — з такими словами звернувся до киян та всіх українців сьогодні Сергій Попко, начальник Київської міської військової адміністрації.
79 років тому солдатів зустрів зруйнований Київ зі згарищами, величезною братньою могилою — Бабиним Яром та поодинокими киянами, які виходили з підвалів, зі сльозами зустрічати визволителів.

Окупація Києва тривала 778 днів. Величезне місто, яке налічувало до війни 900 тисяч жителів, спорожніло. До осені 1943 року в ньому залишилося лише 180 000 осіб. Німці перетворили на руїни багато вулиць, підірвали Успенський собор Києво-Печерської лаври, будівлю цирку, спалили ТЮГ, консерваторію, зруйнували Академію наук УРСР, більшість медустанов міста, 140 шкіл, 900 будівель держзакладів, кінотеатрів.
Сьогодні, попри війну, Київ — більш як тримільйонний мегаполіс, столицю у боротьбі підтримує і Європа й увесь світ. Уроки Другої Світової українці засвоїли, на відміну від росіян. Перемога буде за нами.
***
Читайте спогади тих, хто пережив Другу світову та сьогодні проводить порівняння із поведінкою російських окупантів. «Німці такими звірами не були», — спогадами поділилися мешканці Київського міського пансіонату ветеранів праці, яким нині далеко за 80, але які щиро переживають за долю України.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»