Київські психологи навчаються новим методам роботи з травмами у дітей
Вони опановують нові професійні терапевтичні інструменти, зокрема методику з лялькою-іграшкою Собака-обіймака Хібукі.
Сьогодні для психологів Київського міського центру соціальних служб та Міського центру дитини стартували заняття з навчання по роботі з травмами і посттравмами у дітей та підлітків. Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.
Тренінг проводить ізраїльська психологиня Дафна Шарон-Максимов. Зокрема, навчає за авторською програмою «Методика хібукі-терапія в роботі з дитячою травмою».
«Під час навчання психологи вивчатимуть нові професійні терапевтичні інструменти роботи психологів з дитячою травмою в напрямку профілактики посттравматичного стресового розладу у дітей та підлітків», — розповіла Хонда.
Дафні Шарон-Максимов має ексклюзивні права навчання та використання методики хібукі-терапія в роботі з лялькою-іграшкою Собака-обіймака Хібукі.
Хібукі в перекладі з івриту означає «обійми». Ця іграшка вміє обіймати та вислуховувати, може втішити і зрозуміти. Терапевтична методика роботи з дитячою травмою Хібукі-терапія працює в Ізраїлі з 2006 року.
Хібукі-терапію створив доктор Шай Хен-Галь під час другої ліванської війни в Ізраїлі. З того часу Хібукі допомагав дітям Ізраїлю, Японії, Америки переживати травму, відновлювати психічне здоров’я й повертатися до життя.
«Деякі наші психологи вже отримали сертифікати та працюють з дітьми за цією методикою», — зазначила заступниця голови КМДА.
У вересні Управління з питань ґендерної рівності КМДА спільно з Центром професійного розвитку педагогічних працівників міста Києва провели тренінги для педагогів закладів освіти Києва за програмою ізраїльських психологів «Формування навичок першої соціально-психологічної допомоги та підтримки у кризових ситуаціях».
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»