Урок оптимізму: попри війну у Голосіївському районі завершили реконструкцію гімназії

Навчальний заклад, де підіймається настрій: у Києві перетворили застарілу будівлю на сучасну, комфортну та яскраву.
Голосіївська гімназія № 179 розташована у мікрорайоні активної забудови.
Вона розрахована на понад тисячу учнів. До воєнних дій тут діяв 41 клас, де навчалось 1344 дитини. Щорічно кількість охочих здобути середню освіту саме у цій гімназії зростала на 90-100 маленьких українців.

Тож у 2020-му році запланували проєкт реконструкції популярного навчального закладу. Міська влада пояснила, що це необхідно й у зв’язку із численними зверненнями громадян, які проживають в мікрорайоні.

Щоб забезпечити гарантоване право на безоплатну освіту для дітей Голосіївського району необхідно було збільшити площу гімназії. Для цього й вирішили зробити надбудову над триповерховою частиною будівлі закладу. Це розширило корисну площу на 1 784 кв. м та створило додатково 15 учнівських аудиторій, 9 додаткових аудиторій для іноземних мов, спортивну залу.

Добудова не потребувала поглибленого втручання в опорні конструкції.
Реконструкція гімназії № 179 дозволила збільшити потужність закладу освіти на 400-500 учнів.



Замовником реконструкції була Голосіївська РДА. Фінансування робіт здійснювалось коштом бюджету.
Заступник голови КМДА Валентин Мондриївський повідомив, що 90% школярів приступили до навчання — онлайн чи офлайн. Лише 10% поїхали за кордон і здобувають там освіту.

Сьогодні Київ прихистив десятки тисяч вимушених переселенців. Люди виїжджали з рідних міст через війну з дітьми. В столиці розпочали навчальний рік 138 тисяч школярів, 3 600 з них — діти так званих ВПО.
Ця цифра може зростати, адже росіяни руйнують міста та села, деокуповані території ще не готові до повноцінного життя. Тож чимало українців хочуть пережити до повноцінного відновлення у цивілізованих умовах разом з дітьми. І Київ такі можливості їм надає.
«Осінні канікули у Києві почнуться 31 жовтня і триватимуть до 6 листопада. Причин для їх перенесення наразі немає. До початку канікул заклади освіти Києва продовжать роботу в очному, змішаному та дистанційному форматах, з огляду на безпекову ситуацію та дотримуючись алгоритму дій на випадок, якщо повітряну тривогу оголосили до початку навчального дня», — пояснив Валентин Мондриївський.
Фото — Голосіївська РДА/Facebook
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»