Захисні конструкції вберегли пам’ятники в центрі столиці від пошкоджень
Пам’ятники Михайлові Грушевському та Тарасові Шевченку, що розташовані неподалік нещодавніх місць влучання ворожих ракет, залишилися неушкодженими.
Ще в перші дні повномасштабного вторгнення російських окупантів співробітники Департаменту охорони культурної спадщини разом з колегами з Київського науково-методичного центру по охороні, реставрації та використанню пам`яток історії, культури і заповідних територій, волонтерами, представниками громадських організацій та бізнесу, не гаючи часу розпочали роботу по захисту пам’яток культурної спадщини столиці.
Навколо пам’яток встановили захисні укріплення від можливих пошкоджень уламками ракет або снарядів тощо.
Обстріли центральної частини нашого міста, що сталися 10 жовтня, довели, що встановлені конструкції виконали свою функцію.
Так, навколо пам’ятника Михайлові Грушевському ще навесні зробили новаторське укриття за системою RE: Ukraine. Monuments. Мішки з піском, якими Михайла Сергійовича турботливо вкрили волонтери, залишили навколо пам’ятника для посилення захисту. Новий каркас склали з конструкцій для сцени й зимової гірки, наданих Сільпо. Конструкцію вписали у міське середовище — на неї нанесли графіку із зображенням оригінального пам’ятника та інформацію про нього.
Монумент Тарасу Шевченку у парку Шевченка теж отримав захист за проєктом RE: Ukraine. Monuments від української студії дизайну Balbek Bureau. Укриття від початку було розраховане на те, щоб врятувати пам’ятник від вибухової хвилі, уламків снарядів, куль і вогню.
10 жовтня влучання сталися у чотирьох районах столиці. Внаслідок ракетної атаки постраждали 45 житлових будинків, 5 об’єктів критичної інфраструктури та ЖКГ, а також заклади освіти, соціальної сфери, культури, охорони здоров’я та адмінбудівлі. Лише столичному парку Шевченка ракетна атака завдала збитків на 2,25 мільйони гривень.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»