У столиці започаткували Алею пам’яті захисникам України. ФОТО
У День захисників і захисниць України меморіальне місце відкрили біля Державного історико-меморіального Лук’янівського заповідника.
Алея відкрита в знак спомину, шани та поваги до Героїв, які віддали своє життя за рідну землю, волю та свободу України.
Через масштабне військове вторгнення рф, у боях за свободу та незалежну країну, полягло багато українських героїв, які встали на захист батьківщини. Для вшанування їх пам’яті біля одного з найстаріших військових кладовищ встановили меморіальні стели, на яких закарбовані імена героїв.
Місце по вулиці Оранжерейна, 2, вибрано не випадково. Саме тут розташоване відділення судово-медичної експертизи, куди привозять тіла загиблих, де їх упізнають. Остання путь звідси — на кладовище.
Створення Алеї ініціював благодійний фонд молодіжної ініціативи «Надія» під патронатом Уповноваженої Президента з волонтерської діяльності Наталії Пушкарьової, за підтримки волонтерів, меценатів та БФ «Миротворці ООН». До її створення долучилися й майбутні захисники України — ліцеїсти Київського військового ліцею імені Івана Богуна.
Вшанувати пам’ять прийшли батьки, родичі, діти полеглих героїв, представники влади та всі небайдужі.
«Ми завжди маємо пам’ятати вже закарбовані навічно в наших душах та серцях імена загиблих захисників — воїнів України, — зазначила ведуча заходу та президентка БФ „Миротворчі ООН“ Оксана Білозір. — 150 імен справжніх Героїв — Героїв нашого сьогодення, які зазначені на меморіальних стелах, що знаходяться на Алеї пам’яті захисникам України будуть також занесені до „Книги Мужності“».
За її словами, ця книга — це пам’ять про захисників — воїнів України, які до останнього подиху, мужньо та героїчно виконували свій військовий обов’язок, виборюючи перемогу та мир для кожного українця та всього цивілізованого світу. Книгу планують передати до Музею становлення української нації.
Днями у столичному ботсаду українці та іноземні посли висадили Алею захисників і захисниць. 120 посаджених дерев райських яблунь виросли на Донбасі, під Бахмутом, у знищеному російськими окупантами розсаднику.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»