У Києві розкажуть, що спільного між Гітлером, Черчилем та Джонсоном
Всі ці світові лідери захоплювалися мистецтвом.
У неділю у Музеї історії Києва проведуть промо-лекцію проєкту «Лідери світу — художники».
Мистецтвознавиця Ганна Владимирська розкаже неймовірні історії життя художників, що стали світовими лідерами. Та чи були вони художниками: Уїнстон Черчиль, Адольф Гітлер, Борис Джонсон?
Багато світових політиків досягали висот не тільки в суспільному житті, а й у мистецтві. Навіщо їм це? Насамперед тому, що політичні лідери живуть під тяжкістю відповідальності та державних справ, що потребує сил та часу. Мистецтво, як жоден інший вид діяльності дає енергію, допомагає перемикатися та відпочивати. Образотворче мистецтво створене політиками, дозволяє глядачам краще зрозуміти тих, у чиїх руках були і є доля світу. Їх роботи могли б прикрашати музейні зали — Уїнстон Черчилль, принц, а нині король Чарльз III, королева Вікторія, мама Бориса Джонсона.
А чи може диктатор бути хорошим художником? Про що творчість політиків, яких історія охрестила тиранами? Як оцінити мистецькі досягнення Адольфа Гітлера та Франсіско Франко? Про це піде мова у першій оглядовій бесіді до циклу мистецтвознавиці Ганни Владимирської «Лідери світу — художники».
Відомо, що Адольф Гітлер двічі безуспішно вступав до Віденської академії образотворчих мистецтв — у 1907 та 1908 роках, однак заяву відхилили, пославшись на його «нездатність до живопису». Директор академії рекомендував Гітлера як дослідника архітектури, але в того не було документів про освіту, щоб це якось підтвердити.
А Черчилль вперше взявся за пензель у зрілому віці, у 40 років, але потім захопився малюванням настільки, що створив близько 500 робіт. Багато з них були представлені на колективних виставках у різних країнах світу. Мистецтво рятувало чоловіка від депресії та відволікало від політики хоча б на деякий час.
«Як гадаєте, чому Борис Джонсон такий креативний і вірний друг Украіни? Правильно, тому ще з дитинства долучався до мистецтва, і є багатогранною особистістю, — зазначає Ганна Владимирська. — Ми поговоримо про те, чому і як так трапляється, що політики закохані в різні форми культури стають справжніми лідерами своїх країн».
Коли: 16 жовтня о 15:00
Де: Музей історії Києва, вул. Б. Хмельницького, 7
Бесіда безкоштовна, оплачується лише пільговий вхідний квиток до музею 50 грн. Реєстрація
Також у неділю шанувальники старовини мають змогу прогулятися Подолом на безкоштовній екскурсії.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»