Освітяни в окупації: онлайн показують документальну стрічку про педагогів Київщини

Фільм Костянтина Кляцкіна в межах кінофестивалю Kharkiv MeetDocs доступний до безкоштовного перегляду на платформі Megogo.
У 60-хвилинній стрічці зняті заклади освіти Гостомеля, Ірпеня, Бучі та Ворзеля, які готуються до нового навчального року після майже місячної окупації.


Навіть під обстрілами, ворожим контролем і постійною загрозою життю вчителі не впадали у відчай.
Режисер Костянтин Кляцкін знімає неігрове кіно з часів Революції гідності, у складі об’єднання українських документалістів Babylon'13. У 2015-му заснував студію DocNoteFilms разом із оператором Павлом Липою та продюсером Сергієм Малярчуком. Творча команда відзняла вже десятки короткометражних фільмів, здебільшого про російсько-українську війну.

Костянтин Кляцкін вважає, що зйомки безпосередньо на передовій недоречні та небезпечні — адже присутність документаліста в підрозділі відтягує його сили, бо його треба супроводжувати та охороняти. Натомість він показує історії про активних людей, які роблять, що можуть, на своєму фронті, в той час як у державі йде війна.
Такими героями без зброї стали й освітяни Київщини — в умовах зруйнованих закладів вони продовжують свої важливу справу. На території області внаслідок російського вторгнення постраждали 120 закладів освіти (за іншими даними — 209), в яких навчалися тисячі школярів. Чимало з них змушені були переїхати та здобувати освіту дистанційно.
Документальний фільм «Освітяни. Канікули в окупації», доступний для безплатного перегляду на платформі MEGOGO до 14 жовтня включно.
Також у межах фестивалю Kharkiv MeetDocs на цій платформі можна подивитися ще 18 документальних та художніх стрічок. Зокрема, картину «Ада», про знищення одного з найбільших витворів мистецтва у Європі — Стіни Пам’яті, що зводили у Києві. Разом зі Стіною з історії викреслили імена її творців, художників-монументалів Ади Рибачук та Володимира Мельниченка.
Наразі MeetDocs збирає кошти на допомогу бійцям 132-го окремого розвідувального батальйону. Хлопці звільняють Харківщину, яка є рідною домівкою фестивалю. Долучитися до збору можна за посиланням (монобанка) або надіславши донат на картку: 5375 4112 0139 5089.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»