«Плесо» розставляє охоронні знаки по берегах київських озер
У КП «Плесо» продовжують роботу над фіксацією та занесенням в Геокадастр червоних ліній столичних водойм. Всього їх налічується 700.
Крім того, продовжується робота над упорядкуванням об’єктів заповідного фонду міста.
У «Плесі» говорять, що створення об’єктів природно-заповідного фонду з належним планом управління — важливий інструмент для захисту біорізноманіття.
А для киян пояснюють, що це дозволяє підтримувати баланс унікальної київської екосистеми, оберігати важливі місця існування флори та фауни, посилювати стійкість до змін клімату, забезпечувати глобальну продовольчу безпеку, покращувати якість води.
Людство зрозуміло, що зберігаючи природні ресурси, можна досягти економічного успіху, стримувати поширення захворювань та шкідників та мати багато інших переваг для фізичного та психологічного здоров’я людини.
Наразі КП «Плесо» встановило інформаційно-охоронні знаки в місцях, які є об’єктами природно-заповідного фонду: озеро Вербне, затока Наталка, озеро Редькіне, озеро Заплавне. Ця робота продовжиться.
Вячеслав Савицький розповів, що в цьому році «Плесо» зафіксувало в натурі й занесло в Геокадастр червоні лінії на перших 10 водних об’єктах. Ця робота продовжується з тим, щоби убезпечити береги водойм від забудови та забруднення.
«У столиці значна кількість заповідних водойм та їх берегів. Проте донедавна це було лише у документах. Тепер почали встановлювати відповідні знаки по берегах. Це потрібно для того, аби відпочивальники знали про статус озера чи річки, знали, що діють законодавчі обмеження на перебування й дії в таких місцях, щоб шанобливо й обережно ставилися до природи. Й пам’ятали: за порушення будуть юридичні наслідки», — пояснив директор КП «Плесо».
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»