У Києві збираються перейменувати вулиці, які мають однакові назви
Назви-близнюки створюють проблеми не тільки для киян, а і для комунальних та спеціальних служб.
Сьогодні у столиці є чимало вулиць, які мають однакові або подібні назви.
Наприклад, кілька Квітневих, що є одночасно у Солом’янському районі, в Феофанії та Бортничах, Академіка Ромоданова — у Шевченківському районі та Ромоданівська на Печерську або Михайла Максимовича, ім’ям якого названі три вулиці у Голосіївському, Солом’янському та Святошинському районах.
Тому у Київраді зареєстрували проєкт рішення про зміну назв таких вулиць-близнюків.
«Виявлено ряд найменувань, які формувались на карті міста Києва у різний час (у тому числі у зв’язку із приєднанням нових адміністративно-територіальних одиниць). Проте наразі у своєму поєднанні створюють плутанину для мешканців та гостей міста Києва. Вказане не дозволяє належно орієнтуватися перевізникам, створює додаткові складнощі для спеціальних та комунальних служб», — йдеться у пояснювальній записці до проєкту рішення.
Зокрема, пропонують перейменувати вулиці Віктора Забіли у Голосіївському районі, що була записана у 1977 році та Наталії Забіли у Шевченківському районі, яка з’явилася у 2021 році, Владлена Кузнєцова (2017 р.) та Анатолія Кузнєцова (2021 р), зменшити кількість вулиць Вишневих (яких в столиці аж чотири), по два рази вживаних назв Кутова, Малинова, Мисливська та Промениста.
Цей проєкт рішення міські депутати незабаром розглянуть на сесії Київради. Якщо міська рада підтримає більшістю голосів, то киянам запропонують обрати нові назви вулиць шляхом електронного голосування.
Загалом, нинішній рік для столиці став рекордним по перейменуванню вулиць. Через повномасштабне вторгнення росії до України у Києві триває процес дерусифікації.
Як повідомляв «Вечірній Київ», у вересні лише на одному пленарному засіданні Київрада перейменувала ще понад 40 вулиць, провулків, площ, бульварів та проспектів, назви яких пов’язані з російською федерацією та її сателітами.
Інна БІРЮКОВА, «Вечірній Київ»