Тримати фінансовий фронт: у НБУ приступив до роботи новий голова
На 2023 рік загальна потреба у фінансуванні — 38 млрд доларів США.
Кирило Шевченко, екс-очільник НБУ четвертого жовтня написав заяву про відставку, мотивуючи це станом здоров’я. Подейкують, що він лікується за кордоном. Вже за тиждень, 290 голосами парламент затвердив нового головного банкіра країни — ним став екс-керівник «Ощадбанку» Андрій Пишний.
10 жовтня, у день ракетної атаки на центр столиці, у самому ж серці — на вулиці Інститутській в старовинному будинку Нацбанку Глава держави представив Андрія Пишного колективу.
Одразу зауважимо, що пан Пишний — дуже давно відомий у фінансових колах банкір. Тож його професійна компетенція питань не викликає. Втім, він очолює НБУ у найскладніший у історії держави час — війну, коли йдеться про саме існування.
Чи зможе Андрій Пишний з командою втримати фінансовий фронт?
«Дуже важливо, щоб у НБУ була атмосфера стабільності і впевненості», — наголосив Володимир Зеленський. Відносини з міжнародними партнерами сьогодні — питання номер один.
«Очікую, що новий Голова НБУ разом з урядом наблизять підписання нової програми з Міжнародним валютним фондом», — зазначив Президент.
Андрій Пишний подякував ЗСУ за можливість провести зустріч саме в стінах Національного банку України, в центрі української столиці, після такої агресивної атаки.
«Наступний рік буде непростим. 38 млрд дол. США — загальна потреба у фінансуванні. Його залучення — це спільна справа для усіх урядових організацій, над якою ми будемо працювати», — зазначив він.
Щойно завершиться війна та з’являються можливості — НБУ продовжить курс реформ. Андрій Пишний також акцентував, що інституційно сильний та незалежний Національний банк є запорукою макроекономічної стабільності.
«І хочу вас запевнити, що команда НБУ тримала, тримає і буде тримати фінансовий фронт!», — додав Голова Національного банку.
Андрій Пишний став головою НБУ. Його кандидатуру вніс до парламенту Володимир Зеленський.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»