Дивіться українське: у столиці тривають творчі зустрічі та кінопокази

Під час зустрічей глядачі мають змогу подивитися якісні українські стрічки та обговорити їх з акторами та режисерами.
Спеціальні покази в Червоній залі Будинку кіно організовує осередок Кіноспільнота. Цього місяця кіноманам підготували актуальні стрічки, прем’єри та розмови з цікавими особистостями.

9 жовтня. Давид Черкаський та його друзі. Спогади та перегляд фільму «Зірка Давида Черкаського»
23 серпня видатному українському режисеру-аніматору мало б виповнилося 90 років. До його дня народження Кіноспільнота влаштовує вечір пам’яті.
Давид Черкаський — творець улюблених анімаційних мультсеріалів «Пригоди капітана Врунгеля», «Доктор Айболіт», «Острів скарбів». Шанувальники знають і про його менш відомі філософські стрічки. Цей унікальний режисер не мав освіти художника, але відчував все дуже тонко та професійно. Він «втягнув» у анімацію Володимира Дахна, знаного по мультфімам про козаків, а відомі аніматори Олександр Татарський, Ігор Ковальов, Наталія Марченкова, Ірина Смирнова та багато інших вважають його своїм вчителем.
Другим батьком називає Давида Черкаськьго й актор Віктор Андрієнко, який стане ведучим цього вечора. У нього в гостях побувають друзі, які поділяться своїми спогадами. Покажуть й документальний фільм про майстра — «Зірка Давида Черкаського», з обговоренням побаченого.

12 жовтня Творча зустріч з Ахтемом Сеітаблаєвим та показ фільму «Додому» режисера Нарімана Алієва.
Театральний та кіноактор, режисер («Хайтарма», «Кіборги. Герої не вмирають», «Чужа молитва», «Захар Беркут»), людина з активною громадянською позицією, що сьогодні служить Батьківщині. Все це про Ахтема Сеітаблаєва, з яким цього вечора відверто поговорить журналістка Тетяна Гончарова.

Після зустрічі відбудеться перегляд фільму «Додому», в якому він зіграв головну роль. Його персонаж, кримський татарин Мустафа втрачає старшого сина. Прагне поховати на батьківщині, у анексованому Криму, згідно з мусульманськими традиціями. Йому та молодшому сину Аліму доведетися подолати непростий шлях.
Картина займає 59-60-у позицію у списку 100 найкращих фільмів в історії українського кіно. Отримала дві премії Кіноколо (кращий режисер та кращий актор), Гран-прі за найкращий фільм МКФ у Бухаресті та головний приз Одеського МКФ.

13 жовтня Прем’єра фільму «Максим Оса: золото Песиголовця» та зустріч воїнами батальйону Азов.
Фільм знятий за мотивами однойменного коміксу українсько-американо-французького автора Ігоря Баранька. За втілення взявся режисер Мирослав Латик. Він зняв козацький трилер про небезпечні пригоди легендарного січовика Максима Осу (Василь Кухарський). За сюжетом, восени 1636 року п’ятеро козаків не повернулися на Січ із грошима від польського короля. Один з них вижив та розповів, що їх закатували. Водночас поляк пан Йожеф підозрює саме Максима у вбивствах та зникненні золота. Щоб вибратися живим, Осі необхідно з’ясувати, що ж тут сталося насправді.

28 жовтня Всеукраїнська прем’єра фільму Андрія Загданського «Національний музей» та зустріч з режисером
Режисер Андрій Загданський зняв портрет Національного художнього музею України. Пів року він спостерігав за життям музею, монтажем та відкриттям виставок — українських ікон, що врятували під час знищення Братського монастиря в Києві, та генія авангарду Олександра Богомазова. Від українського бароко до українського авангарду — оповідна лінія фільму та символічний шлях українського мистецтва і, здається, самої України.
«У сучасному суспільстві музеї, як і бібліотеки, стають новими „секулярними“ храмами. А документальне кінодослідження головного національного музею рівнозначно створенню портрета нації», — впевнений Андрій Загданський. На зустріч з глядачами він спеціально приїде з Америки, де мешкає багато років.
У листопаді на вас чекають зустрічі з акторами Ларисою Кадочніковою, В’ячеславом Довженком, Риммой Зюбиною та іншими.
Адреса: Будинок кіно, вул. Саксаганського, 6
Вартість квитків: 100-200 грн.
Африканські амазонки та королева Єлизавета: що нового показують у столичних кінотеатрах.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»