У київському Охматдиті розповіли, як допомагали немовлятам

Неонатологічна служба Охматдиту під час активних бойових дій біля Києва працювала 24 на 7.
Найбільша дитяча лікарня України «Охматдит» має потужну неонатологічну службу, яка складається з чотирьох відділень у яких рятують новонароджених діток з різних регіонів нашої країни, борються за їх життя та здоров’я.
З 24 лютого цій лікарні, як і всім українцям, довелося зіштовхнутися з новим викликом — повномасштабним вторгненням росії в Україну. Так медикам, щоб надавати допомогу довелося «переобладнати» підвальні приміщення.
«Перші місяці війни медики працювали 24/7. У відділеннях організували вахтовий метод роботи. До неонатальної служби Охматдиту продовжували доставляти дітей з пологових будинків столиці, Київської області та сусідніх регіонів. До Охматдиту прибували також діти з територій Чернігівщини, Сумщини, Київщини, які тимчасово знаходилися під окупацією», — розповідають у Охматдиті.






Так лише за перші 60 днів війни неонатологічна служба прийняла понад 100 нових пацієнтів. Усі діти вижили — лікарі зберегли «золоті» стандарти виходжування новонароджених та передчасно народжених дітей.
Так у відділенні інтенсивної терапії новонароджених отримала лікування дитина з двобічним хілотораксом, пацієнт з хілоперитонеумом, що важив менше кілограму, дитина з множинними вродженими вадами розвитку, з вродженою вадою кишківника, крихітка, що важила 750 грамів та інші.
Дві нейрохірургічні операції з дисфункції шунтів, 4 операції лазерної коагуляції сітківки у глибоко недоношених дітей робили у перший тиждень війни.
За перші три місяці війни спеціалісти відділення хірургії новонароджених пролікували 103 немовлят, виконали 125 оперативних втручань.
У березні відділення переїхало в новий корпус лікарні. А загалом кожне відділення отримало високоякісне обладнання.
При тому, що лікарня з перших днів війни надавала допомогу пораненим дітям та дорослим. Охматдит став не лише місцем, де лікують, а й укриттям та тимчасовим домом для мам з дітьми, яких поклали в лікарню за день до війни. Родини, які втратили звʼязок з рідними.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»