Україна отримала 500 тисяч доз вакцини проти «Омікрону»

Спеціальні препарати будуть використовувати для бустерного щеплення.
Коли у світі почалася пандемія коронавірусу, ніхто й подумати не міг, якими будуть наслідки, як і те, як швидко мутуватиме вірус. ВООЗ навіть довелося ввести назви для різних штамів — відповідно до літер грецької абетки. Особливо небезпечним виявився «Омікрон», який виявився дуже заразним. Вакцини проти нього почали розробляти ще минулої осені. І Україна стала однією з перших країн світу за межами ЄС, які отримали оновлену вакцину.
Так, 500 тис. доз вакцини Comirnaty Original/Omicron BA.1 від Pfizer-BioNTech, яку було розроблено спеціально проти штаму коронавірусу «Омікрон» та його варіантів передав Україні уряд Швеції. Про це повідомили в пресслужбі МОЗ.
«Вакцина, яку надає Швеція, призначена лише для першого та другого бустерного щеплення тих, хто вже має первинний курс вакцинації від COVID-19», — уточнили в МОЗ.
Медики нагадують, що у наш час зробити щеплення від коронавірусу — це значить подбати про себе і своїх близьких.
Первинний курс вакцинації від коронавірусної хвороби наразі складається із двох доз вакцини Comirnaty/Pfizer чи CoronaVac/Sinovac, або з однієї дози вакцини Janssen/Johnson & Johnson, яка теж є в наявності у нашій країні.
Бустер медики рекомендують зробити всім через 5 місяців після первинного курсу.
А літнім людям та людям із хронічними хворобами рекомендований другий бустер будь-якою з наявних вакцин через 4 місяці після першого. Хоча, МОЗ дав добро на те, аби усі наші громадяни могли зробити і другий бустер, якщо вони цього хочуть.
Щепитися можна безоплатно в будь-якому пункті вакцинації. Адреси та контакти пунктів за посиланням або за телефоном 0 800 60 20 19.
У Києві вакцинуватися від COVID-19 можна у центрах первинної медико-санітарної допомоги. Продовжується також робота центрів масової вакцинації у торговельних центрах, а саме: в «Гулівері», «River Mall», універмазі «Україна» та інших. Також працюють мобільні бригади — великі підприємства можуть зробити «виклик», і тоді медики приїдуть до них та проведуть вакцинацію на місці.
Водночас медики фіксують збільшення кількості хворих у столиці. Так за тиждень, із 26 вересня до 2 жовтня, у Києві зареєстровано 2515 випадків захворювання на COVID-19.
За цей час 242 людини потрапили у лікарні. На жаль, 22 людини померли.
Зважаючи на збільшення кількості хворих у Департаменті охорони КМДА рекомендують мешканцям столиці носити маски у громадських місцях.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»