Посол Ізраїлю передав медичне обладнання для Київської дитячої лікарні

Серед апаратури — надсучасні роботизовані реабілітаційні системи.
Сьогодні у рамках ініціативи Посольства Ізраїлю в Україні та MASHAV, ізраїльського агентства з міжнародного співробітництва у сфері розвитку, відбулася церемонія передачі медичного обладнання для Київської міської дитячої клінічної лікарні №2. Про це повідомили в Посольстві держави Ізраїль в Україні.
Серед обладнання — надсучасні роботизовані реабілітаційні системи, спеціальні апарати для дітей з аутизмом, а також модернізовані прилади для лабораторних досліджень, лапароскопічних операцій та діагностики.






Надзвичайний та повноважний посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський зазначив, що Ізраїль надалі готовий підтримувати, ділитися досвідом та допомагати Україні.
У Департаменті охорони здоров’я КМДА зазначили, що вартість обладнання на суму понад 40 мільйонів гривень. Завдяки цьому устаткуванню медичну допомогу будуть надавати, як киянам, так і дітям з інших регіонів, які проживають у столиці. До слова, у цій лікарні у березні було проліковано понад 100 діточок, а за 28 днів вересня — вже 745.
Така ж ситуація і в інших дитячих стаціонарах. Лише оперативних втручань у березні було виконано близько 80, а минулого місяця — майже 900.

Директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург від імені Віталія Кличка подякувала особисто пану послу та його країні за допомогу і активне співробітництво в тому числі у навчальних проєктах для лікарів.
«У дитячих медичних закладах значно оновлено матеріально технічну базу. Лікарні мають все необхідне, щоб повертати дітям здоров’я і рятувати їхні життя. Проте сьогодні ми, мабуть, як ніколи раніше вдячні за допомогу нашим закордонним друзям. Адже кожен такий дружній жест окрім відчутного матеріального сприяння є для усіх нас і моральною підтримкою — свідченням того, що світ з Україною», — подякувала послу Валентина Гінзбург.
Вона зазначила, що охорона материнства та дитинства завжди була та залишається у пріоритеті київської міської влади.
Зокрема у Києві діє Перинатальний центр, що спеціалізується на наданні медичної допомоги дітям, які при народженні мали вагу менше ніж 1500 г. У закладі щорічно народжується 160-170 таких дітей.
Також попри воєнний стан маленькі кияни безкоштовно проходять санаторне лікування та реабілітацію на базі спеціалізованих столичних комунальних закладів.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»