Комунальники звернулися до киян з проханням повідомляти про вандалів, які знищують «смітники-дзвіночки»

«Дзвіночки» встановлені по всьому місту для роздільного збору сміття.
Утилізація сміття — одна із найбільших проблем будь-якої громади у мирний час. У багатьох країнах, щоб не забруднювати довкілля, практикують роздільний збір сміття, яке потім йде на переробку.
У Києві лише протягом 2020-2022 років були встановлені 945 спеціальних контейнерів для окремого збору окремих компонентів відходів, скла та полімерів. За незвичну форму їх назвали «дзвіночками».
На жаль, практично з перших днів встановлення, у КП «Київкомунсервіс» фіксували акти вандалізму — контейнери підпалювали, перекидали, витягували з них скляні пляшки. Безлад на контейнерних майданчиках обурює мешканців, додає роботи двірниками і підприємству.
«Наведені фото з Подільського, Дарницького та Оболонського районів Києва. Але таку ж картину можна побачити і в інших районах», — розповіли «Вечірньому Києву» у КП «Київкомунсервіс».
Якщо колись були поодинокі випадки, то тепер вандалізм набув масового характеру. Кияни скаржаться, що бачать цілі групи осіб, які «полюють» на пластикові пляшки. Цікаво, але факт — найменше таких випадків у Голосієві.



Для боротьби із вандалами, які не тільки знищують комунальне майно, але й перетворюють території довкола контейнерів на сміттєзвалища, працівники Київкомунсервісу хочуть залучити киян — просять повідомляти про такі випадки у поліцію та безпосередньо комунальників у зручний спосіб:
- через чат на сайті;
- повідомити в месенджер;
- написати на e-mail — [email protected];
- повідомити в чат-бот телеграм (розділ РЗ — роздільний збір);
- зателефонувати — +38 (067) 200 86 04 (Viber), +38 (044) 594 77 11.
До слова, для вивезення сміття із «дзвіночків» підприємство виділяє спеціальний транспорт та екіпажі на кожний вид відходів окремо. Роздільно зібрані відходи з даних контейнерів гарантовано не потрапляють на полігон, а вивозяться на сортувальні лінії та станції, де досортовуються та відправляються на спеціальні підприємства для перероблення вторинної сировини.
За даними КП «Київкомунсервіс» у 2021 році було зібрано — пластику 21 857,50 м. куб. , скла 4 622,50 м. куб. З початку січня по серпень 2022 було зібрано — пластику 8 967,5 м. куб., скла 2 517,5 м. куб.
Також щоби на подвір’ях завжди було чисто, комунальники просять киян повідомляти про великогабаритне сміття на прибудинкових територіях. До слова, тільки за декілька днів прибрали ВГВ за 16-ма адресами — кияни скидали фото та адреси у час-бот.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»