«Це не вандалізм, а перформанс»: активіст прокоментував розмальовування пам’ятників у Києві

Активісти залишають написи на пам’ятниках, які пов’язані з росією чи срср.
У столиці в ці дні діють декілька груп активістів, що розмальовують пам’ятники російським та радянським діячам. Розбираємося, що відбувається.
Існує також телеграм-канал «Декомунізація.Україна», який збирає та викладає фото з акцій активістів. Вчора невідомі вчергове заляпали червоною фарбою бюст Пушкіна на одній зі станцій метро.
«Вечірній Київ» поспілкувався з одним з таких активістів-декомунізаторів — Олегом Слабоспицьким й з’ясував позицію, з якою ці кияни виходять на акції. Він каже, що його команда — не єдина, яка займається патріотичним вандалізмом. А також називає це перформансом та мистецькою акцією.
«Я вважаю, що актом вандалізму є сам пам’ятник Щорсу, який стоїть незаконно у середмісті з 2016 року. Відповідно, ті особи, які саботували знесення або перенесення цього пам’ятника в інше місце, мають понести відповідальність», — каже Олег Слабоспицький.
Що стосується акції з пофарбуванням погруддя Пушкіна на станції метро «Університет», нагадує, що його фарбують не вперше.


«Я абсолютно підтримую цих хлопців. Це зробили невідомі мені люди. Я думаю, що це гарний приклад для того, що кияни мають актуалізовувати знесення та усунення з публічного простору радянських та російських символів», — каже активіст.
Додає також, що у списку «до розмалювання» ще близько 200 об’єктів:
«Це пам’ятники, меморіальні дошки, елементи оздоблення, які, на нашу думку, мають бути усунені з публічного простору. Тобто знесені або демонтовані».
«Вечірній Київ» повідомляв, що в суботу в місті розфарбували три пам’ятники написами про демонтаж. Так проходить процес «народної» дерусифікації та декомунізації. Проте він йде також офіційним шляхом через прийняття обгрунтованих рішень Київрадою, через перейменування вулиць, театрів, бібліотек.
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»