Швидкі вишиванки

Швидкі вишиванки

Наталя ПЛОХОТНЮК

Оригінально відзначили День Незалежності у столичному Експоцентрі. Там влаштували святковий забіг у вишиванках.

Охочих побігати в національному вбранні виявилося чимало – понад 800. Географія учасників дуже широка: з усіх регіонів України, а також із Німеччини, Іраку, Канади, Росії, США. Але найбільше, звичайно, киян.

Патріотичний забіг об'єднав як спортсменів із досвідом, так і просто шанувальників бігу і вишиванок. Наймолодшій учасниці Єсенії – лише 1 рік і місяць. Вона «бігла» в рюкзаку на маминому животику. Разом із нею долали відстань також два її братики – трьох і шести рочків. Ще одна маленька учасниця була у дитячому візочку. З півдесятка наймолодших бігунів, яким виповнилося два роки, дибали за ручку з татами й мамами. А найстарша учасниця забігу Віра Войтик має 83 роки. Участь бере майже у всіх марафонах. Цього року збільшила дистанцію з 3 кілометрів до 5. Багато родин прийшли на змагання у повному складі.

– Це сімейна традиція, – каже Олена Шумейко, мама трьох бігунів – 2, 5 і 8 років. – Наймолодша, Злата, біжить уже вдруге, а наш тато, марафонець, – втретє. Наш стиль – здорове харчування, здоровий спосіб життя, любов і дружба.

Дуже високий чоловік у вишиванці й червоних шароварах – переселенець із Луганська Сергій – привертає до себе увагу.

Я почав бігати, як приїхав до Києва. Спочатку задля гарного настрою. Це була перемога над самим собою. Необхідно починати щось робити, щоб можна було жити завтрашнім днем, а не вчорашнім. Ми повинні бути кращим народом і кращою країною у світі. А для цього треба менше говорити, а більше робити. Тож спершу почнімо дотримуватися кількох основних правил: посміхатися людям, не кидати сміття будь-де, не паркувати машини абияк… Головне – позитив.

Забіг «Кубок Незалежності» громадська організація «Здорове покоління – здорова нація» і марафонський клуб «Тарас Бульба» організовують уже вдруге, аби популяризувати здоровий спосіб життя. Цього року кількість учасників збільшилася майже вдвічі. Найменші діти долали дистанцію 100 метрів, старші – 500. Дорослі змагалися на відстанях 5, 10 та 21 кілометр. «Забіг у вишиванках – це патріотично і здорово. Крім того, це один із найдемократичніших заходів. Реєстрація учасника – всього 350 гривень, тоді як на інші змагання – від 500. У ціну включено спеціальну футболку-вишиванку й медалі. Більшість учасників біжать саме у таких», – говорить ІТ-спеціаліст столичної логістичної компанії Юрій Кушнарьов.

Переможець забігу на 5 кілометрів переселенець із Горлівки Сергій Кобець свій день народження, 18 років, зустрів на дистанції. Другим цю відстань пробіг 60-річний тренер-напівмарафонець Віктор Недибалюк. 69-річний Микола Плюйко подолав 21 кілометр.

- Пробіг за годину і 54 хвилини, результат нормальний, – каже Микола Михайлович.

До речі, серед учасників забігу було як мінімум четверо іменинників. Директор Експоцентру Максим Бахматов теж брав участь – подолав дистанцію в 10 км. Переможцем стометрівки став семирічний киянин Саша Толстов, другим прийшов Гліб Романюк із Харкова. Серед дівчаток найспритнішими виявилися п’ятирічні Ніна Костроба й Софія Кривенко. 500-метрівку першими подолали Єгор та Іван Косолапови
Попри спекотну погоду, до медиків звернулися лише двоє учасників. Але забіг дав море позитиву.