Київські рятувальники розбирають завали та надають психологічну допомогу у звільненому Ізюмі

Кілька днів працює у Харківській області зведений загін рятувальників з Києва, які застосовують досвід роботи в деокупованому столичному регіоні.
Світлана Водолага, речниця київського управління ДСНС, розповіла «Вечірньому Києву» подробиці роботи, яку щодня виконують фахівці у деокупованих населених пунктах.

«Вже вдалось розібрати завали даху та другого поверху на площі тисяча сто квадратних метрів. Це — триповерхова будівля школи. Вивезли понад 35 тонн будівельного сміття. Територію навколо навчального закладу очистили від будівельного сміття та того, що залишили після себе військові росії. Демонтували 18 залізобетонних плит», — детально розповідає про важку роботу рятувальників пані Світлана.
Найважливіше за її словами, зберегти працівників, адже у розбитих будинках можуть бути і розтяжки і вибухівка.
Цікаво, що котики й собачки, які жили у нині зруйнованих будинках, десь ховались, а як тільки загін ДСНС став табором і особливо — відкрив кухню — вони почали вилазити з усіх щілин та завалів і йти до людей.

Місцеві мешканці, які відчули безпеку та допомогу з боку столичних фахівців, також стараються відремонтувати те житло, яке можна. Їм надають деревину та необхідні матеріали. Особливо зворушливі — діти. Солодощів у Ізюмі немає, тож рятувальники віддають дітям все, що мають.

Світлана Водолага виклала фото, де видно, наскільки зранені тамтешні люди. Жінки плачуть, спілкуючись з київськими рятувальниками. І це — зрозуміло, адже і у Києві та містах під столицею була подібна картина. Люди пережили й побачили те, що вже назавжди їх змінило. Але зараз їм необхідно надати підтримку.


«83 людям надано психологічну допомогу. Їх емоційний стан був дуже важкий», — розповіла «Вечірньому Києву» речниця ДСНС.



За її словами у Шевченковому, Балаклії, Ізюмі люди зараз відчувають полегшення від того, що припинились обстріли і окупантів, від яких була постійна загроза, вигнали ЗСУ. Найтяжче психологічно тим, у кого загинули рідні і вщент зруйноване житло. Але зараз усі налаштовані поступово перебудовувати життя на мирний лад (наскільки це можливо) та підготуватись до зими.
До звільнених міст Харківщини з Києва виїхало більш як 50 фахівців та 30 одиниць спецтехніки. Вже 5 днів зведений загін розбирає завали, розчищає понівечені російськими окупантами вулиці та житлові квартали. Досвід робіт на звільненій Київщині допомагає надзвичайникам.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»