Сьогодні християни східного обряду відзначають Різдво Богородиці

За традицією, це свято розпочинає коло дванадцяти найбільших релігійних свят у новому церковному році.
Щороку, 21 вересня, православні та греко-католики відзначають Різдво Богоматері, яке у народі також зветься Другою або Малою Пречистою. Вважається, що цього дня народилася Діва Марія — мати Спасителя.
Батьки Пресвятої Богородиці, Йоаким та Анна, були праведними, але бездітними людьми, що жили у Галілейському місті Назареті. Все своє життя вони молилися за дар мати дитину. І Господь здійснює чудо, даруючи їм дочку.
Її народження — надприродне, бо Святе Передання описує, що Йоакиму та Анні були вже за 60, коли народилася Марія. Ім’я, яке дали щасливі батьки своїй доньці, з давньоєврейської означає «володарка». Йоаким та Анна пообіцяли присвятити її на служіння Богові.

В цей день вшановували жінку як продовжувачку роду, тому свято вважали жіночим. Ікони Богородиці у храмах прикрашалися квітами та калиною.
Віряни прославляють Богоматір та нашу найбільшу Заступницю у молитві: «Величаємо Тебе, Пресвята Діво, і шануємо святих Твоїх батьків, і всеславно славимо Різдво Твоє».
Вважається, що у цей день молитви матерів за щастя та здоров’я дітей набувають особливої сили. Бездітні пари часто зверталися до Богородиці з молитвою, вірячи, що їхнє бажання мати дітей обов’язково здійсниться.
Також, на Другу Пречисту наші пращури дякували Богородиці за зібраний урожай, бо вона є покровителькою землеробства.
За народним календарем цей день називають іноді «осенинами», бо в цей час теплі дні остаточно змінюються осінньою прохолодою та дощами.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»