Планували ракетні удари під час опалювального сезону: у Києві затримали навідників по ТЕЦ

Зрадників цікавили місця, де є українські військові підрозділи, у тому числі Нацгвардія, теплові електростанції та залізничні вузли.
У результаті спецоперації в Києві Служба безпеки знешкодила групу агентів рф, які збирали інформацію про Сили оборони та об’єкти критичної інфраструктури у столичному регіоні.
Акцентували зрадники на залізниці та ТЕЦ.
Зібрані відомості переправляли окупантам через анонімні телеграм-канали. За кожен «звіт» загарбники перераховували своїм поплічникам грошову «винагороду» у розмірі п’яти тисяч гривень.
Для маскування «розрахунків» агенти використовували електронні криптовалютні обмінники та банківські картки, оформлені на підставних осіб.
Саму ж групу сформував кадровий співробітник управління фсб по ростовській області після початку повномасштабного вторгнення. В неї входило четверо жителів Києва.


Для конспірації зловмисники отримали оперативні псевдоніми: «Y», «Шаман» і «Нарік».
До розвідувально-підривної діяльності вони намагались залучити мешканку Черкаської області.
Ворожі агенти здійснювали фотофіксацію об’єктів, передаючи в рф матеріали з позначками на електронних картах і детальним описом прилеглої території.


Отримані відомості окупанти планували використати для здійснення серії ракетних ударів по Києву впродовж підготовки до опалювального сезону.
СБУ спрацювала на випередження.
Ворогів своєчасно викрили, встановили місцеперебування і затримали.
Під час обшуків за місцями проживання ворожих агентів правоохоронці виявили:
— мобільні телефони із доказами листування з російським куратором;
— банківські картки, на які агентура отримувала гроші з рф.
Наразі слідчі СБУ повідомили трьом зловмисникам про підозру у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану.
Суд обрав їм міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Ще одному фігуранту повідомлено про підозру за ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану).
Заходи з викриття і блокування злочинів проводили кіберфахівці та слідчі СБУ м. Києва та Київської області за процесуального керівництва Київської обласної прокуратури.
СБУ викрила 35 ботоферм в Україні з початку року.
Усі фото — офіційний сайт СБУ
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»