Столичні медики та працівники ДСНС відпрацювали алгоритм дій при хімічній загрозі: фото

Екстрені служби мають бути готові до будь-яких ситуацій, щоб діяти чітко та злагоджено.
Сьогодні, 16 вересня, на території однієї із лікарень Києва, рятувальники спільно із фахівцями швидкої медичної допомоги провели навчання, аби відпрацювати взаємодію між екстреними службами та удосконалити навики, повідомили у ГУ ДСНС у місті Києві.
За легендою навчань, надійшло повідомлення про вибух на підприємстві, на якому перебувало до 20 людей. Існувала загроза на викид хімічної речовини. На місце негайно виїхали пожежно-рятувальні підрозділи, фахівці екстреної медичної допомоги та відділення радіологічного, хімічного та біологічного захисту.




По прибуттю на місце умовної надзвичайної ситуації, рятувальники розпочали проведення аварійно-рятувальних робіт. В той же час, медики, одягнувши захисні костюми, розгорнули деконтамінаційну лінію, на якій вирізняють три зони проведення деконтамінації. Червона зона — проводиться зняття з постраждалих одягу, який може бути забрудненим небезпечними речовинами та надання базової медичної допомоги (зупинка масивної кровотечі та забезпечення базової прохідності дихальних шляхів). Жовта зона — проводиться видалення з поверхні тіла постраждалих можливих небезпечних речовин, заміна наявних пов’язок та інших пристроїв на нові. Зелена зона — проводиться висушування постраждалих та їх одягання чи укриття від факторів зовнішнього середовища. Постраждалих відправляють для подальшого обстеження до лікарні.








В свою чергу, відділення радіологічного, хімічного та біологічного захисту проводить перевірку рівня хімічної речовини в осередку ураження та розгортає лінії деконтамінації для особового складу рятувальних підрозділів.
Під час навчань, рятувальники та медичні працівники виконали весь поставлений план розвитку подій, надали допомогу постраждалим та на практичному досвіді відпрацювали спільний алгоритм дій.
За словами директорки Департаменту охорони здоров’я Валентини Гінзбург, це вже другі практичні спільні тренування.

«Йдеться саме про відпрацювання алгоритму взаємодії підрозділів ДСНС, бригад екстреної медичної допомоги та персоналу лікарень на різних етапах. Для кращого результату навчань розроблений сценарій, максимально наближений до можливої надзвичайної події. За таких умов у кожного учасника є можливість не лише чітко розуміти, як він має діяти, а й „відточити“ свої практичні навички», — зазначила Валентина Гінзбург.
Основний акцент тренінгу зроблений на чіткому налагодженні процесу допомоги при масовому ураженні небезпечними хімічними речовинами від моменту евакуації з місця події, проведення деконтамінації (заходів з усунення хімагентів з поверхні тіла людини) до сортування та надання медичної допомоги на догоспітальному і ранньому госпітальному етапі.


«Екстрені служби мають бути готові до будь-яких ситуацій, щоб за будь-яких обставин діяти чітко та злагоджено. Адже ціна питання — людське життя. В умовах воєнного стану ця вимога до медиків постає ще гостріше., — наголосила Валентина Гінзбург. — Тому щодня ми працюємо над підвищенням кваліфікації медичних працівників у різних сферах. Дякую нашим лікарям, які наразі знаходять у собі сили вчитися новому та вдосконалювати свої професійні вміння. Ми не можемо дозволити собі зупинятися, тому що кожен крок уперед наближує сьогодні до перемоги».
У планах — проведення таких навчань у всіх стаціонарних медичних закладах, що мають базу для надання медичної допомоги постраждалим від дії хімічних речовин.
Готують до різних ситуацій у столиці й освітян. Так, директори шкіл Києва пройшли навчання з цивільного захисту та територіальної оборони.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ», фото ГУ ДСНС у м. Києві