Департамент суспільних комунікацій пропонує запровадити електронне голосування та враховувати думку киян у конкурсах міських проєктів

Уніфікований підхід, спрощена процедура та дворівневе голосування — нововведення, які допоможуть вивести конкурси міських проєктів неурядових організацій на новий рівень.
У столиці департаменти КМДА та усі районні державні адміністрації проводять різні конкурси для громадських організацій. Таким чином міська та районна влада підтримує організації, що працюють на благо міста.
Департамент суспільних комунікацій КМДА пропонує затвердити єдиний порядок проведення конкурсів з визначення проєктів, розроблених інститутами громадянського суспільства, за рахунок коштів міського бюджету.

Як пояснив під час презентації усім учасникам процесу директор Департаменту Роман Лелюк, сьогодні місто не має узагальненої інформації та єдиного підходу до проведення міських конкурсів проєктів. Прийняття рішень щодо переможців не завжди прозоре, а участь громадськості у процесі відбору недостатня. Досить часто між проєктами мала конкуренція, що буває, впливає на їхню якість.
«Аби виправити це, ми пропонуємо запровадити систему дворівневого голосування де враховуються голоси киян та членів комісії. А підхід „єдиного вікна“ дозволить уникнути паперової тяганини, неурядові організації швидко та легко зможуть брати участь в міських конкурсах та використовувати інші можливості веб-порталу. Наприклад, безкоштовно отримувати юридичні і фінансові консультації онлайн і офлайн. На цій же платформі буде відбуватися електронне голосування», — пояснює Роман Лелюк.

Окрім того, Департамент пропонує затвердити єдині правила відбору та проведення конкурсів, окремі тематики для кожного конкурсу, встановити граничні суми та визначити календарні строки проведення.
У результаті місто отримає комплексну промоцію проведення міських конкурсів на усіх етапах, збільшення кількості поданих проєктів та відповідно, збільшення конкуренції та якості поданих проєктів. А моніторинг їхньої реалізації можна буде здійснювати в режимі реального часу.

«Як представник профільної комісії відзначу, що буду всіляко пропагувати цей проєкт, бо він надає громадянам право голосу. Люди хочуть висловлювати свою позицію і ми маємо їх підтримувати», — пояснив депутат Київради, член Постійної комісії Київської міської ради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків Ігор Хацевич.
Позицію колеги підтримала й депутатка Київради Мирослава Смірнова. Вона пообіцяла свій голос за проєкт рішення нового порядку проведення конкурсів, а також зауважила, що нові правила сприятимуть зацікавленню до конкурсів не тільки громадських організацій, а й самих киян.

«Цей проєкт показує, що ми, як влада стаємо більш відкритими і разом із киянами будуємо громадянське суспільство», — зауважила Мирослава Смірнова.
До слова, ознайомившись із проєктом Порядку проведення конкурсів голова громадської організації «Київ. Стратегія 2025» Федір Баландін сказав, що йому, сподобалося, що конкурс матиме премодерацію і на етапі подання проєкту можна буде виправити усі огріхи.

«Як очільник ГО, бувало отримував відмови у реалізації проєктів від міжнародних фондів за ті чи інші неточності у оформленні заявок, і було шкода, що не реалізувалися гарні ідеї, тут я побачив запобіжник від таких помилок — і це добре», — пояснив Федір Баландін.
Цікаво, що за новим Порядком проведення конкурсів право голосі за ті чи інші проєкти матимуть кияни віком від 14 років. Як пояснив Роман Лелюк, з досвіду співпраці з молодіжними організаціями, чимало сучасних підлітків мають активну громадську позицію та досить добре орієнтуються у міських політиках. Паспорти ж зараз отримують із 14-ти років. Тож варто дати молоді шанс відчути себе частиною прийняття рішень щодо рідного міста.
До слова, щоб затвердити новий порядок проведення конкурсів його мають розглянути депутати комісій Київради, а потім підтримати це рішення своїм голосуванням під час сесії Київради.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»