Національний банк випустив кольорову монету з Володимирським собором у Києві
Вона продовжує серію «Пам’ятки архітектури України».
15 вересня НБУ ввів у обіг нову пам’ятну монету «Володимирський собор у м. Київ», присвячену одній з архітектурних перлин столиці.
Побудований у неовізантійському стилі, собор привертає увагу як своєю історією, так і внутрішнім розписом — справжнім шедевром мистецтва.
Спорудження собору, на яке було зібрано значну кількість пожертв, тривало 20 років — із 1862 до 1882 року. Роботи із внутрішнього оздоблення храму тривали ще понад 10 років після його спорудження. Саме унікальні розписи собору є його основною цінністю. Адже внутрішні настінні розписи виконані визначними, яскравими художниками, майстрами історичного, фольклорного, іконописного живопису — Віктором Васнецовим, Вільгельмом Котарбінським, Михайлом Врубелем, Миколою Пимоненком, Михайлом Нестеровим, братами Павлом та Олександром Свєдомськими, Віктором Замирайлом (під загальним керівництвом Адріяна Прахова).
Ця пам’ятна монета — 51-ша в серії «Пам’ятки архітектури України». Авторкою дизайну є київська художниця, мистецтвознавець Марія Скоблікова, яка обрала доволі лаконічне і водночас яскраве композиційне рішення.
На аверсі монети на орнаментальному тлі зображено головний фасад Володимирського собору (використано кольоровий друк — тамподрук). На реверсі — фрагмент орнаменту арки бокових дверей собору, виконаний барельєфом, під яким — роки його будівництва: 1862 — 1882.
Монета виготовлена з нейзильберу, номіналом 5 гривень. Її тираж — 35 000 штук (зокрема 10 000 штук у сувенірній упаковці). Вартість — 107 грн (у сувенірній упаковці — 173 грн).
У наступному році НБУ планує випустити набір із двох срібних пам’ятних монет «Володимирський собор у м. Київ», які детальніше представлять світу екстер’єр та інтер’єр Володимирського собору.
Нагадаю, на Контрактовій площі можна здати неплатіжні монети як донат на ЗСУ. У киян і гостей міста є можливість «мобілізувати» неплатіжні монети 1, 2, 5, 25 копійок.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»