Змішана форма навчання та укриття на 600 осіб: як працюватиме університет Шевченка
Розказуємо про те, як навчатимуться студенти КНУ Шевченка на період військово стану.
Сьогодні, 1 вересня, студенти Київського національного університету ім. Тараса Шевченка виходять на навчання. У виші обрали змішану форму
«Ми все літо готувалися до можливості виходу на очне навчання в тих корпусах, де є укриття. Але в переважній більшості розпочинаємо навчання саме в змішаному форматі, тобто і наживо, і онлайн. Робимо це для того, аби наші студенти від Луганська до Ужгорода та від Чернігова до Ялти здобувати вищу освіту.
Сьогодні на навчання виходять студенти другого, третього, четвертого курсів, а також другокурсники магістратури. Стосовно перших курсів — бакалаври виходять на навчання 15 вересня, а магістри — з жовтня», — уточнив журналістці «Вечірнього Києва» ректор КНУ ім. Шевченка Володимир Анатолійович Бугров.
Пізній вихід першокурсників на навчання пов’язаний з тимчасовими оновленнями системи вступу: зарахувати бакалаврів бюджетників зможуть не раніше 5 вересня, а контрактників — до 15 вересня.
Серед факультетів, студенти яких навчатимуться офлайн, будуть прикладні науки, а також військовий інститут, інститут управління державної охорони України та філософський факультет.
Навчатимуться студенти тільки в тих корпусах, де є укриття. І ходитиме на пари тільки та кількість освітян, яка разом із викладачами й персоналом університету вміщатиметься в укриття.
До слова, в кожному корпусі своя кількість розміщення.
«Наприклад, корпус Інституту публічного управління державної служби немає навіть й підвалу. Відповідно проводити навчання там неможливо від слова зовсім», — каже Володимир Анатолійович Бугров.
Укриття червоного корпусу розраховане на 600 осіб. Воно доволі протяжне та має кілька кімнат-блоків.
«Університету — 188 років, але на сховище це майже не відображається. Воно гарно збереглося та має декілька „хитрих“ виходів. Зокрема, й до ботанічного саду Фоміна», — розказує нам проректор з науково-педагогічної роботи Федевич Олег Михайлович.
Разом з іншими відділами безпеки університету проректор кілька місяців ретельно удосконалював укриття як університетських корпусів, так і студентських гуртожитків.
«Серед важливого — осталось встановити сучасну вентиляцію, щоби зменшити запах сирості», — додає Олег Михайлович.
До сховища червоного корпусу працівники знесли лавки, аптечки, питну воду, провели зв’язок, облаштували санвузол та повісили інформблоки щодо безпеки.
«Тут навіть є два стаціонарних телефони та список необхідних столичних служб, з якими можна зв’язатися на випадок надзвичайної ситуації», — каже Олег Михайлович.
До речі, під час повітряної тривоги абітурієнти разом із батьками свідомо спустилися по позначках на стінах до укриття.
У перші дні навчання для студентів, які навчатимуться офлайн, змоделюють повітряну тривогу та проговорять усі шляхи евакуації, задля того, аби уникнути скупчення та паніки.
Нагадаємо, за результатами Консолідованого рейтингу 2022 року лідером вищої освіти є Київський національний університет ім. Шевченка, який очолює перелік найкращих університетів України вже шостий рік поспіль. Цей університет також є лідером у підрейтингу класичних університетів країни.
Тим часом всі школи Києва готові до навчального року. Наразі одне із головних завдань шкіл — повернути дітей до звичного довоєнного життя і навчання. Наскільки це можливо в теперішніх умовах.
Даша ГРИШИНА, фото Ярослава ХРАМОВА, «Вечірній Київ»