У Києві презентували дорожню карту для пошуку зниклих безвісти
У посібнику родичі зниклих воїнів можуть отримати відповіді на найбільш актуальні питання.
Від початку загострення війни до Київського центру допомоги учасникам АТО вже звернулися близько 100 родин, які не мають остаточної інформації про своїх близьких.
У Київському центрі ветеранів АТО зібрали інформацію й створили довідник для допомоги сім’ям пропалих та загиблих воїнів щодо яких немає повного пакета документів.
А також провели консультацію з представниками районних Центрів комплектування, представниками Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Департаменту соціальної політики КМДА щодо допомоги родинам киян у пошуку пропалих безвісти рідних.
«Фактично, це посібник, який містить відповіді на найпоширеніші запитання про набуття статусу особи зниклої безвісти, права членів їхніх родин, зразки заяви, контакти структур, які допомагають у пошуку зниклих безвісти осіб та надають допомогу їхнім родичам», — зазначила заступниця голови КМДА Марина Хонда.
Ознайомитися з повною дорожньою картою та відповідями на поширені запитання можна за посиланням.
Усі необхідні консультації можна отримати в Центрі допомоги учасникам АТО за адресою: вул. Хрещатик, 25 або за телефоном: +380 800 30 06 33.
Щодо виплат, то за словами заступниці директора Департаменту соціальної політики — начальниці управління соціального захисту інвалідів, чорнобильців, ветеранів Світлани Назаренко, у столиці попри воєнний стан не припинялося надання пільг таким категоріям населення в тому числі ветеранам АТО.
Наразі у столиці розробляють й найближчим часом презентують окремий проєкт допомоги міста ветеранам та сім’ям загиблих воїнів у соціальної адаптації та реабілітації, а також матеріальної підтримки військовим та сім’ям загиблих і зниклих безвісти. Цей документ не буде повторювати положення схожого державного та відомчих документів із соціальної підтримки.
За словами представника Офісу уповноваженого з прав людини — начальника відділу з питань зниклих безвісти Андрія Ляховича, понад місяць тому створили координаційний штаб, що працює з родичами зниклих воїнів.
З багатьох питань можна звертатися до них за адресою вул. Спаська, 37. Крім того, він нагадав, що за Женевською конвенцією, працювати в інтересах родин зниклих безвісти за лінією фронту мають право представники Міжнародного Червоного хреста.
«Вечірній Київ» повідомляв, що у столиці вшанували пам’ять полеглих захисників України від російської агресії.
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»