Перші 132 киян отримають мікрогранти на створення бізнесу

Завдяки державній програмі «єРобота» кияни зможуть створити або розширити власний бізнес.
Учасники програми можуть отримати мікрогрант від 50 тис. до 250 тис. грн в безготівковій формі для придбання обладнання, ліцензійного програмного забезпечення, сировини і матеріалів, товарів та послуг, пов’язаних з виробництвом продукції, послуг маркетингу та реклами, оренди приміщення, лізингу обладнання з метою створення або розвитку власного бізнесу.
Київ є беззастережним лідером програми у масштабах держави — на столицю припадає до третини всіх поданих заяв на отримання грантів. Про це повідомляють у Київському міському центрі зайнятості.
Перший період програми тривав з 1 по 10 липня, другий — з 11 по 24, третій — з 25 липня по 7 серпня, четвертий — з 8 по 21 серпня. Всього, до кінця року, передбачено 12 періодів подання заяв. Кінцевий строк подання — 12 грудня 2022 року.
Під час першого періоду до Київського міського центру зайнятості подали 651 пакет документів для отримання мікрогрантів для створення або розвитку бізнесу, по 100 з них Державний центр зайнятості прийняв рішення про надання мікрогрантів. Упродовж другого періоду до КМЦЗ надійшло на розгляд 370 заяв, 32 надано мікрогранти. На третьому етапі надійшло 283 заяви.
Найбільше підприємців обрали оптову та роздрібну торгівлю, ремонт автотранспортних засобів та мотоциклів, переробну промисловість, тимчасове розміщення та організацію харчування.
«Від отримувачів мікрогрантів чекаємо, перш за все ефективної роботи і реалізації бізнес-планів, створення нових робочих місць», — наголосив директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич.
Віктор Білич раніше розповів «Вечірньому Києву», як працює програма мікрогрантів у столиці та яких результатів від неї очікувати.
До участі у програмі, яка діятиме до кінця року, може долучитися кожен українець, ФОП чи юридична особа, кінцевим бенефеціаром якої є громадянин України, який не провадить господарської діяльності на території росії та білорусі, а також на тимчасово окупованих територіях.
Подати заяву на отримання мікрогранту разом з бізнес-планом створення нового чи розширення існуючого бізнесу можна на Порталі Дія. Спочатку треба заповнити анкету, де відповісти на питання про свій підприємницький статус, бізнес-ідею тощо. До заяви необхідно додати бізнес-план з інформацією про наміри використання коштів гранту.
Перш ніж з’явиться рішення по тому чи іншому проєкту, на них чекає перевірка ділової репутації заявників та оцінювання бізнес-планів «Ощадбанком», за яким закріплено статус уповноваженого банку, проведення співбесід із заявниками, яку проводять фахівці Київського міського центру зайнятості.
Після цього Державний центр зайнятості вирішить: надати мікрогрант чи відмовити у видачі, про що заявника обов’язково повідомлять в кабінеті отримувача на Порталі Дія. Обов’язковою умовою отримання гранту є створення робочих місць протягом перших 6 місяців та працевлаштування на них працівників на строк не менше 24 місяців.
Якщо за результатами розгляду бізнес-плану є необхідність його доопрацювання, він повертається отримувачу, а його розгляд переноситься на наступний період в межах встановленого кінцевого строку. Для отримання коштів підприємцю слід звернутися до найближчого відділення «Ощадбанку» і відкрити рахунок та укласти угоду на отримання мікрогранту. Мікрогрант — це не безповоротна допомога. Повернення коштів відбувається через сплату податків та зборів, передусім за працевлаштованих осіб.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»