Марію Примаченко посмертно нагородили відзнакою «Національна легенда України»
Провідники з евакуаційних поїздів, лікарі, які попри окупацію оперували хворих, вчителька, що в окупованому Мелітополі обернулась українським прапором і звернулась до світу — стали «Національними легендами України”-2022.
Марію Примаченко посмертно нагороджено відзнакою «Національна легенда України». Наша видатна художниця створила понад 800 неймовірних картин. Її ім’я внесене до Всесвітньої енциклопедії мистецтва. 2009 рік ЮНЕСКО оголосила роком Марії Примаченко.
5 травня її картину «Квіти виросли коло четвертого блоку» продали на аукціоні майже за 15 мільйонів гривень. Кошти були передані на потреби ЗСУ. Навіть сьогодні, за чверть століття після смерті, Марія Оксентіївна допомагає своїй Україні.
Нагороду отримав Ігор Кожан, генеральний директор Національного музею імені Андрея Шептицького у Львові, де нині триває виставка робіт мисткині.
Україну неможливо знищити, як державу, бо вона шанує і цінує своїх людей.
«Її громадяни, її герої за таку державу завжди стоятимуть горою і захищатимуть. Таких людей із часу проголошення незалежності в Україні було чимало. А з початком повномасштабної війни стало ще більше», — звернувся до присутніх під час церемонії нагородження Президент України Володимир Зеленський.
Серед цьогорічних лауреатів премії «Національна легенда України»: провідник Анатолій Бабічев та його дружина Наталя. Вони дев’ять днів поспіль працювали у потязі, що вивозив людей із Костянтинівки, Харкова, Краматорська, Лимана.
Посмертно нагороджено Анатолія Борисовича Солов’яненка. За вагомий творчий доробок і зміцнення культурної слави України.
Пожежник Ігор Івасиков став лауреатом, хоч на загал це поки що невідома людна. Але завдяки його діям з-під завалів ОДА у Миколаєві було врятовано 17 осіб.
Подружжя лікарів Ольга і Анатолій Свист. Опинившись у Бучі, вони не змогли залишити місто, зателефонували друзям і попросили всиновити їхніх дітей, якщо вони не повернуться. Два тижні під постійними обстрілами й без належного обладнання вони робили надскладні операції, рятуючи життя важкопоранених дітей.
Вчителька Ганна Бут із Мелітополя. Попри окупацію вона виховує своїх учнів патріотами. Відео, де вона, загорнувшись у прапор України, вимагає від міжнародної спільноти рішучіших дій, потрапило майже в усі світові ЗМІ та соцмережі.
Волонтерка Тата Кеплер: вісім років поспіль вона допомагає нашій армії. Неможливо порахувати, скільки за цей час було знайдено й доправлено аптечок, медичних рюкзаків, турнікетів, бронежилетів та іншого спорядження.
Амбасадор платформи UNITED24, наш видатний спортсмен Андрій Шевченко. Переможець Ліги чемпіонів і володар «Золотого м’яча». Відомий усьому світові спортсмен нині допомагає гуртувати світ задля підтримки й допомоги Україні.
Нагороду з рук Володимира Зеленського отримав начальник караулу загону пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України у Миколаївській області, лейтенант служби цивільного захисту Ігор Івасиков.
Завдяки його діям з-під завалів будівлі ОДА у Миколаєві було врятовано 17 осіб.
У Києві нагородили дітей-рятувальників. Найменшому з них — 7 років. Серед маленьких героїв є і такі, що ризикували власним життям та здоров’ям, допомагаючи іншим.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»