Українки з тріумфом здобувають золоті нагороди на Чемпіонаті у Мюнхені

Марина Бех-Романчук встановила на змаганнях рекорд. Фото: Getty Images

Золоті нагороди до української скарбнички принесли каноїстки Людмила Лузан та Анастасія Четвертікова та легкоатлетка Марина Бех -Романчук.

У Мюнхені тривають змагання Другого Мультиспортивного чемпіонату Європи.

Сьогодні золотим став для України фінал в каное-двійці на дистанції 500 м завдяки Людмилі Лузан та Анастасії Четверіковій.

Віцечемпіонки Олімпіади у Токіо перемогою підтвердили клас на коронній дистанції та принесли нашій збірній вже четверту медаль у веслуванні на байдарках і каное. А на останніх двох чемпіонатах світу вони здобули «золото» (2021) та «срібло» (2022).

Для Людмили Лузан це вже друга медаль на Мультиспортивному Євро. Першою нагородою стало «срібло» у каное-одиночці на дистанції 500 метрів.

Людмила Лузан та Анастасія Четвертікова здобули перемогу у каное-двійці на 500 метрів. Фото: НОК України

Загалом у веслуванні на Мультиспортивному Євро Україна вже здобула чотири медалі. Крім нагород Лузан, «срібло» та «бронзу» вибороли паравеслувальники Владислав Єпіфанов та Наталія Лагутенко.

Надзвичайно успішними стали змагання на Мультиспортивному чемпіонаті також для Марини Бех-Романчук, яка здобула нещодавно золото у потрійному стрибку.

Українська спортсменка не лише оновила особисті досягнення, але встановила рекорд сезону на змаганнях у Європі, підкоривши результату у 15.02 метри.

Це перша золота нагорода для України у легкій атлетиці.

27-річна спортсменка стала другою в історії українкою, якій підкорився гросмейстерський рубіж у 15 метрів.

Для Марини Бех-Романчук потрійний стрибок — відносно нова дисципліна. Втім легкоатлетка стрибнула на 15,02 метр, ставши другою в історії українкою, яка змогла перетнути позначку у 15 метрів.

Призерки змагань у забігу на 400 метрів Вікторія Ткачук та Анна Рижикова. Фото: Getty Images

Також українки вибороли медалі у забігу на 400 метрів з бар’єрами: Вікторія Ткачук стала срібною призеркою, Анна Рижикова — бронзовою.

Міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт привітав переможців з досягненнями, відзначивши видатні досягнення українських спортсменів та спортсменок на чемпіонаті Європи з водних видів спорту в Римі, та на Всесвітніх іграх, які проходили в США і завершилися для України рекордним 3-м місцем у загальному медальному заліку.

«Шалений успіх наших спортсменів, бо вся Україна зараз реально налаштована на перемогу», — зауважив міністр.

Нагадаємо, що на Першому Мультиспортивному Євро-2018 збірна України здобула 26 нагород, 8 з яких золоті, посівши у підсумку восьме місце у медальному заліку серед 53-х країн континенту.

Мультиспортивний чемпіонат Європи триватиме до 21 серпня. Загалом у мюнхенському Олімпійському парку виступлять 4700 учасників.

Серед дисциплін: легка атлетика, велоспорт, скелелазіння, пляжний волейбол, гімнастика, настільний теніс, веслування на байдарках і каное, академічне веслування на тріатлоні, де розіграють 177 комплектів нагород.

Загалом Україну представляє 161 спортсмен, найбільше — 54 у легкій атлетиці.