На Київ чекає інспекція житлових будинків та ключових об’єктів енергетики

Киян закликають перед індивідуальною підготовкою до зими не втручатися у будинкові системи опалення.
Мова зокрема про влаштування теплої підлоги з використанням будинкового теплоносія, встановлення терморегулятора на системах, що не пристосовані до цього, збільшення опалювальних площ — це та інше спричиняє недогрів в одних помешканнях і перегріви в інших.
«Одні сусіди відчиняють вікна через надмірне тепло, інші — купують обігрівачі, бо холодно. І розв’язувати цю проблему необхідно за правилами добросусідства, усвідомлюючи, що проживаємо ми в одному багатоквартирному будинку. Діяти треба в рамках закону і будь-які зміни погоджувати з відповідними комунальними службами», — наголосив директор Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА Дмитро Науменко.

Він закликав власників квартир не вдаватись до самовільного втручання в систему, діяти в рамках закону і будь-які зміни погоджувати з відповідними комунальними службами.
Дмитро Науменко зазначив, що належний рівень теплопостачання залежить від багатьох чинників, одним із яких також може бути відповідальність самих мешканців. Ідеться про самовільне втручання в систему опалення, що негативно впливає на її роботу.
Зі свого боку, столична влада забезпечить підвищений контроль усіх робіт у рамках підготовки до наступного опалювального сезону, регулярно інспектуючи житлові будинки та ключові об’єкти.
У столиці за останні роки виконали понад 1200 енергоефективних проєктів, що допомагають забезпечити якісніше теплопостачання та знизити витрати на нього.
Міська влада наразі опрацьовує можливість виконати окремі цьогорічні енергоефективні проєкти за програмами співфінансування, враховуючи обмеженість фінансових ресурсів через війну в країні.
Дмитро Науменко нагадав, що з початком повномасштабної війни було ухвалене рішення призупинити виконання програм співфінансування, зокрема «70/30%». На це впливає ситуація, за якої основна частина коштів спрямовується на забезпечення життєдіяльності столиці, відновлення пошкодженої інфраструктури і зруйнованих обстрілами житлових будинків.
«Минулого року ми визначили переможців енергоефективного конкурсу „70/30%“, у бюджеті було заплановано понад 170 млн грн на реалізацію енергоефективних заходів. Сьогодні у нас з’являється можливість поступово розпочинати роботу. Будемо збиратися з головами ОСББ, дивитися на їхню готовність в контексті фактичного виконання, враховуючи початок опалювального сезону», — пояснив Дмитро Науменко.
«Вечірній Київ» писав, що влада столиці обіцяє завершити всі роботи в рамках підготовки до зими до вересня.
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»