У київському музеї продовжили виставку «добрих звірів» та порцеляни

«Добрі звірі» — авторська назва серії керамічних творів Валерія та Надії Протор’євих. Фото: НМУНДМ
«Добрі звірі» — авторська назва серії керамічних творів Валерія та Надії Протор’євих. Фото: НМУНДМ

Виставки «Український фенікс. Васильківська майоліка» та декоративний розпис і порцеляна Марфи Тимченко до 100-річчя художниці продовжено до 28 серпня.

До Національного музею українського народного декоративного мистецтва запрошують не тільки тих, хто ще не бачив рукотворні роботи провідних художників Васильківського майолікового заводу, але і відвідувачів, які вже встигли побували на цій виставці. Адже більша частина експонатів з колекції музею буде іншою.

«В оновленій експозиції представлено більше авторів — Володимир Коваленко, Михайло Бібік, Михайло Денисенко, Неллі Ісупова та інші митці, які потужно працювали на Васильківському майоліковому заводі та творили справжнє українське мистецтво. Серед нових експонатів більше посудних форм, а також творів героїчної козацької тематики», — розповідає куратор виставки Ірина Бекетова.

«Добрі звірі» — авторська назва серії керамічних творів Валерія та Надії Протор’євих. Фантастичні, добрі, усміхнені звірі приваблювали глядачів, а найбільш популярні зі скульптур впроваджувалися в поточне заводське виробництво майоліки. «Кінь із лошатком» — один з найбільш відомих творів серії про добрих звірів, який став одним із символів васильківської майоліки.

Незмінним залишається головний герой виставки — незламний півник з Бородянки, який викликав велику зацікавленість у всьому світі творами васильківських майстрів.

Коли: з 11:00 до 17:00, каса музею — до 16:45.

Де: Національний музей українського народного декоративного мистецтва, вул. Лаврська, 9

Вихідні: понеділок та вівторок.

Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»