Українським військовим передадуть «перші ластівки» з Армії дронів

Міністр цифрової трансформації показав партію БПЛА, які придбали за пожертви українців.
Завдяки проєкту Армія дронів зібрали 755 млн грн через платформу UNITED 24. До кінця серпня заплановано закупити 200 дронів-розвідників. Частину БПЛА уже відправляють на передову.
«Такі на вигляд дрони, які придбали для військових у межах проєкту Армія дронів. Ці „пташки“ вже сьогодні відправляться на передову. Серед них — одні з найкращих дронів — FLyEye. Їхня швидкість може досягати 160 км/год, а дальність польоту — 60 км. Це дозволить розвідникам проникати в тил ворога та отримувати важливу інформацію», — повідомив віцепрем’єр-міністр, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.




Також він показав дрони DJI Matrice 300, що теж посилять ЗСУ. Безпілотники мають потужні камери та тепловізори. Вдень і вночі українські солдати будуть добре бачити ворожу техніку та робити все, щоб її ставало менше.
За словами віцепрем’єра тривають перемовини з українськими виробниками безпілотників, щоб у подальшому купувати їх для Армії дронів. Побачили круті БПЛА від компаній Скайтон, SKIF та Укрджет.
Укрджет — один з найбільших українських БПЛА з серійним виробництвом. Проводить близько 10 годин у повітрі та може літати на 150 км від керувальної станції. SKIF має камеру, яка працює офлайн. Скайтон може літати до 20 годин в небі.
«Впевнений, завдяки розвитку military-tech в Україні з‘явиться більше стартапів, які зроблять українську армію однією з найбільш технологічних у світі. Наша перевага — в розумі і креативності. А сила — в ЗСУ», — наголосив Михайло Федоров.
До речі, він зауважив, що у сучасному світі роль дронів на війні зростає з кожним днем. Терориста Айман аз-Завахірі, праву руку Усами бен Ладена, ліквідували ударним дроном на балконі будинку в центрі Кабула, Афганістан. При цьому ніхто більше не постраждав. Операція відбувалася без спецназу, будь-якої наземної підтримки і військових баз поруч — технології змінюють специфіку воєнних дій.
На Саміті перших леді та джентльменів у Києві зібрали понад 2 мільйони доларів. Цих коштів вистачить на придбання 20 автомобілів швидкої медичної допомоги типу С, які допомагатимуть нашим медикам рятувати життя українців у гарячих точках та в тилу.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»