«Вітер зі Сходу»: у Києві відбувся прем‘єрний показ кінострічки Катерини Степанкової
Всі українці сьогодні — люди зі Сходу, бо там — найзапекліші бої, там б’ється серце України зараз.
«В серпні наше кіно поїде по громадах України. Хотілося почати його шлях з Києва», — написала за кілька годин до прем’єрного показу Герой України, народна артистка України Ада Роговцева.
Фільм показали у столичному Національному Будинку кіно у неділю.
«З 14-го року ми на Сході. У нас є команда, і ми їздимо туди. Ініціює все це моя дочка Катерина. З нами їздить мій онук. Він оператор, і знімав передову, знімав хлопців, і знімав нас, те, що грали, те, що ми робили. І назбиралося дуже багато матеріалу. І так був створений фільм «Вітер зі Сходу», — розповіла Ада Миколаївна.
Чимало з тих, кому надійшли запрошення — не зміг подивитись його у глядацькій залі. Хтось був на фронті, а хтось — зайнятий справами глобальної оборони України.
Не вийшло побувати на показі і у Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Він подякував авторам стрічки і особисто пані Роговцевій за запрошення. Та виклав на сторінці у фейсбук текст, який вона йому адресувала.
«Пане Валерію! Я горда, що знаю Вас. Молюся і вірю в нашу Перемогу. Довго живіть і будьте щасливими. Ваша Ада Роговцева».
«Вітер зі Сходу» — фільм про те, як війна відлунює в нашому житті та переплавляється в свідомості творчої людини.
«Я би хотів сьогодні бути тут, але, на жаль, не зміг. Ми багато чого не можемо дозволити собі зараз, а все, що робимо, резюмується одним словом — Перемога», — написав Головнокомандувач ЗСУ.
Він зізнався, що такі люди, як творці фільму, надають сили йти до Перемоги. Адже фільм нагадує, що всі ми сьогодні — люди зі Сходу. «Там б’ється серце України і тому там б’ємося ми», — пише Залужний.
Частина творчої групи фільму: актор Ахтем Сеітаблаєв, оператор-постановник Олексій Степанков-Ткаченко та режисер монтажу Євген Тітаренко нині стали захисниками України на фронті.
Катерина Степанкова розповіла й про тих, хто взяв участь у стрічці: Лариса Руснак, Світлана Орліченко, Катерина Степанкова, Володимир Маляренко, Богдан Жданов, Олександр Кришталь, Ірина Горшкова, Матвій Скляренко.
Твори Олександра Довженка та сучасних українських письменників, наприклад, Олени Степанової, Любові Якимчук, Катерини Бабкіної, Дмитра Лазуткіна, Юрія Іздрика зробили документально-публіцистичний фільм більш поліфонічним і наповненим.
Допрем’єрний показ фільму відбувся рік тому, його Ада Роговцева презентувала до свого 84-річчя. Стрічка про два світи — мир та війну. Мир — це театр, де відбувається підготовча репетиційна робота, а війна — також театр, але на війні. Є ще один світ — це вистава, яку грають актори, переосмислюючи власний досвід війни та тексти Олександра Довженка і сучасних українських авторів. Все це поєднано інтерв’ю з людьми, які долучались до акторських виїздів на схід та військовими на передовій.
У Києві у квітні вперше з початку широкомасштабного вторгнення відбулась прем’єра фільму. У кінотеатрі «Ліра» показали стрічку Дмитра Томашпольського «Простір /Space». Фільм вже відзначений іноземними нагородами: він отримав «The best drama feature» на Austria International Film Festival та став переможцем в номінації «Кращий експериментальний фільм» на Europe Independent Movie Festival.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»