«Осяйний простір»: дивовижні роботи Неллі Ісупової демонструють у київському музеї

Керамічні роботи київської художниці викликають щире захоплення та позитивні емоції.
Скульптури Неллі Ісупової впізнаються з першого погляду. В них фантазійно переплітають чоловічки, риби, рослини, дерева та квіти. Мисткиня працює з поліхромною глазурованою майолікою (різновид кераміки, що виготовляється з випаленої глини з використанням розписної глазурі).
Але головне, що об’єднує її вироби — тепле світло і яскрава життєрадісність, яка притаманна і самій авторці. Неллі Ісупова говорить, що любить прикрашати життя, а її витвори здатні прикрасити будь-яку оселю.




Любов до мистецтва Неллі Ісупова успадкувала напевно від матері, художниці-самоучки. Після художньої школи навчалася в Одеському державному училищі імені Грекова на кераміста.
«Коли побачила, що таке майоліка, зрозуміла, це точно моє, бо в ній і скульптура, й живопис. Саме в училищі вперше з’явилося відчуття, що в попередньому житті була скульптором. Руки самі знали, що треба робити», — пригадує вона
12 років Неллі Ісупова пропрацювала провідним художником на Васильківському майоліковому заводі. Однак її творча натура прагнула незалежності. 1988-го з друзями й чоловіком-художником вирішили зробити альтернативу спілці художників. Створити виставковий зал, який давав би змогу робити незалежні виставки. Об’єднання назвали «Триптих», бо працювали у трьох жанрах — живопис, метал і кераміка.



Світове взнання художниця отримала на міжнародних виставках-конкурсах, де показувала свої роботи з 1989 року. Роботи Ісупової побачили поціновувачі керамічного мистецтва Італії, Швеції, Великобританії, Австралії та багатьох інших країнах світу. А на виставці у французькому місті Мюлуз вона отримала медаль.
У творчості мисткині були й стримані чорно-білі періоди, однак зрештою повернулася до яскравих барв, які втілюють те яскраве життя. що так любить мисткиня.
«Ніколи не роблю ескізів. Довго думаю над образом, і лише коли він остаточно дозріє — починаю ліпити. А потім глина сама веде. Повертає, куди хоче», — зазначає Неллі Ісупова.




Ідеї для робіт вона знаходить навколо, в тому, що бачить, спостерігає — але переосмислює та додає фантазії. Наприклад, одного разу в журналі Неллі Ісупова побачила десятки цікавих моделей туфель. І вирішила зробити власні керамічні, але незвичні — з підборами у вигляді квітів або платформою з квітками та вінками. Інша задумка прийшла, коли випадково знайшла добірку будинків, в яких живуть митці. Тоді Неллі захотіла зробити чайник, на якого посадили чоловічка, а на кришці чайника зробила йому будинок, квіти та вигадала цілу історію його життя.


У новому виставковому проєкті «Осяйний простір» у Київській картинній галереї представлено чимало робіт мисткині, кожна з яких дарує серцю та зору радість. Є серед них і виготовлені вже під час війни.

«Мій девіз — радій життю попри все. Джерело радості — у нас всередині. Я люблю природу та життя, це моє натхнення», — зізналася «Вечірньому Києву» мисткиня.
Виставка Неллі Ісупової «Осяйний простір»
Коли: щодня, крім понеділка і четверга, з 11:00 до 17:00 (каса до 16:00)
Де: Київська картинна галерея, вулиця Терещенківська, 9,
Вартість квитка: 100 грн.
Нагадаємо, предмети трипільської культури та рідкісні мушлі покажуть на ВДНГ.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»